test
środa, 19 czerwca, 2024

Gdzie w Warszawie studiować pielęgniarstwo?

- Reklama -

Zawód pielęgniarki jest teraz coraz częściej poszukiwanym zawodem. Pielęgniarstwo to zawód z powołania i zawsze będzie potrzebny. System zdrowia towarzyszy nam i będzie towarzyszył zawsze, a pielęgniarki będą niezmiennie potrzebne. Jak zatem zdobyć kwalifikacje?

Dla kogo przeznaczone są studia pielęgniarskie?

Przede wszystkim dla osób, które marzą o zawodzie pielęgniarki czy pielęgniarza. Dla tych, którzy chcą pracować przede wszystkim z chorymi w szpitalu. Absolwent pielęgniarstwa ma pełne uprawnienia do wykonywania tego zawodu i może od razu aplikować na ogłoszenia o pracę. Tutaj liczy się przede wszystkim praktyka, bo to w przyszłości ciągły kontakt z pacjentem i dużo czynności manualnych. Warto wspomnieć, że ten zawód można z powodzeniem wykonywać w kraju, jak i zagranicą, bo wszędzie jest zapotrzebowanie.

Studia pielęgniarskie to teoria i praktyka niezbędna do kontynuowania nauki jako magister na studiach uzupełniających.

Jak wygląda program studiów pielęgniarskich?

W ramach zajęć studenci nabywają gruntowną wiedzę z zakresu pielęgniarstwa.

Program to 3-letnie studia licencjackie, stacjonarne, w trybie weekendowym.

Po zakończeniu nauki, zyskujemy tytuł zawodowy licencjata pielęgniarstwa, co już umożliwia samodzielną praktykę pielęgniarską i uprawnia do studiów magisterskich w tym zakresie.

Mazowiecka Uczelnia Medyczna zapewnia odpowiednie i jakościowe kształcenie dla przyszłych pielęgniarek i pielęgniarzy. Znalezienie pracy po takich studiach nie wydaje się dużym wyzwaniem, a można ja znaleźć w takich miejscach jak: zakłady opieki zdrowotnej takie jak oddziały szpitalne, sanatoria, poradnie specjalistyczne, szpitale uzdrowiskowe, domy pomocy społecznej, zakłady opiekuńczo-pielęgnacyjnych i lecznicze, stacje ratunkowe, ośrodki opieki paliatywno-hospicyjnej, służba więzienna i wojskowa.

Po zakończeniu studiów pielęgniarskich, absolwent zyskuje szereg kompetencji

Absolwent takich studiów będzie miał ogólną wiedzę z obszaru nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz kulturze fizycznej i oczywiście dokładną wiedzę z głównego przedmiotu jakim jest pielęgniarstwo. Każdy, kto ukończy studia, może udzielać świadczeń zdrowotnych dla poprawy lub ratowania zdrowia pacjenta oraz samodzielnie lub w grupie opiekować się osobami o różnych potrzebach. Zarówno zdrowymi, jak i chorymi, a także niepełnosprawnymi i umierającymi. Może postawić diagnozę pielęgniarską i opiekować się pacjentem według jego indywidualnych potrzeb.

Student zdobywa między innymi takie kwalifikacje:

  • pielęgnacja osoby chorej lub niepełnosprawnej
  • wskazanie oceny zdrowia chorego
  • przeprowadzanie badań diagnostycznych, zabiegów leczniczych, pielęgnacyjnych i rehabilitacyjnych
  • świadczenie usług pielęgniarskich po to aby polepszyć zdrowie pacjenta


Warto podjąć studia pielęgniarskie, bo jest to zawód zawsze potrzebny, a pielęgniarki są mocno poszukiwane na rynku pracy i bez nich służba zdrowia właściwie nie funkcjonuje. Oczywiście jest to zawód z powołaniem, dlatego trzeba przemyśleć swoją decyzję. Perspektywy pracy są i w kraju i za granicą, zatem możliwości jest dużo. 

- Reklama -

Jesteś świadkiem interesującego wydarzenia?

Jesteś świadkiem wypadku, pożaru lub innego ważnego wydarzenia? wyślij do nas informacje, zdjęcie przez profil na Facebooku lub na adres email: kontakt@ycw.pl

Przeczytaj również

- Reklama -
- Reklama -

Najnowsze artykuły

Okulary dla dziecka — na co zwrócić uwagę?

Twoja pociecha potrzebuje okularów korekcyjnych lub przeciwsłonecznych? Jeśli nie wiesz, na co zwrócić uwagę podczas ich wybierania, nasz artykuł...
- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -