test
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

I etap Alei Praskich w Warszawie z certyfikatem BREEAM

- Reklama -

Pierwszy etap Alei Praskich, osiedla Develii na warszawskiej Pradze Południe, otrzymał certyfikat BREEAM Interim. Takie wyróżnienie zaświadcza, że inwestycję zaprojektowano zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i jest realizowana z troską o środowisko naturalne i komfort mieszkańców. 

BREEAM (ang. Building Research Establishment Environmental Assessment Method) to uznawany na całym świecie niezależny system certyfikacji budynków, oceniający ich jakość i wpływ na środowisko naturalne oraz użytkowników. W procesie oceny inwestycji sprawdzane są takie aspekty, jak m.in.: ochrona środowiska i ekologia, efektywność energetyczna, infrastruktura lokalna oraz komfort. Otrzymanie takiego wyróżnienia zaświadcza, że dany obiekt został zrealizowany według najlepszych standardów i z troską o zdrowie oraz dobre samopoczucie mieszkańców. 

Jako Develia przykładamy dużą wagę do poszanowania środowiska naturalnego. Dokładamy starań, aby nasze projekty miały jak najmniejszy wpływ na ekosystem przy zachowaniu odpowiedniego komfortu dla mieszkańców. Certyfikat BREEAM dla pierwszego etapu Alei Praskich jest dowodem na to, że inwestycje Develii cechuje najwyższa jakość. Wystąpiliśmy również o certyfikację drugiej fazy osiedla – mówi Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A. 

Aleje Praskie to wieloetapowe osiedle, które Develia realizuje przy ulicy Podskarbińskiej, na granicy Kamionka i Grochowa. W 4- i 6-piętrowych apartamentowcach zaplanowano realizację blisko 1200 mieszkań. W skład I fazy inwestycji wchodzą dwa budynki, w których znajdą się w sumie 132 lokale o zróżnicowanych rozkładach i metrażach. Do wszystkich przypisane będą balkony, duże, zielone tarasy lub ogródki. Miejsca parkingowe w podziemnych halach garażowych zostaną dostosowane do zamontowania ładowarek do pojazdów elektrycznych. W parterowych kondygnacjach znajdą się także powierzchnie usługowe. 

Inwestycja cieszy się dużym zainteresowaniem kupujących – od rozpoczęcia sprzedaży I etapu we wrześniu ubiegłego roku ponad 80 proc. lokali znalazło już  swoich właścicieli. Z wprowadzonych do oferty w styczniu br. 169  mieszkań w II fazie osiedla sprzedało się już 25 proc. Obecnie ceny zaczynają się od 10 800 zł za metr kwadratowy. Deweloper jeszcze w tym roku planuje uruchomienie sprzedaży kolejnego, III etapu. Centralnym punktem Alei Praskich będzie przestronny, wewnętrzny dziedziniec z dużą ilością drzew i roślin tlenowych, placem zabaw, siłownią plenerową i tężnią solankową. Deptaki pomiędzy budynkami uatrakcyjnią drewniane pomosty i tarasy podświetlone dyskretnym LED-owym światłem oraz elementy wodne, przy których staną wygodne siedziska i ławki. Główny ciąg komunikacyjny i wnętrza kwartałów osiedla urozmaicą wytłumiające hałas sztuczne pagórki. Powierzchnie zielone zostaną pokryte łąkami kwietnymi, zapewniającymi odpowiednie warunki dla zapylaczy i innych owadów. 

Inwestycja realizowana jest w okolicy o rozwiniętej infrastrukturze komunikacyjnej, usługowej i edukacyjnej. Sąsiedztwo ważnych węzłów komunikacyjnych – ul. Grochowskiej, ul. Targowej, Al. Waszyngtona czy Al. Stanów Zjednoczonych – umożliwia szybki dojazd do centrum Warszawy i pozostałych dzielnic. Do dyspozycji mieszkańców są także liczne linie autobusowe i tramwajowe, a w przyszłości także II linia metra – stacja Mińska. W bezpośrednim sąsiedztwie działają również kawiarnie, restauracje, sklepy oraz placówki edukacyjne. W zasięgu kilkunastominutowego spaceru znajduje się jeden z największych oraz najpiękniejszych warszawskich parków – Park Skaryszewski im. Ignacego Paderewskiego. 

Pierwszy etap Alei Praskich zostanie oddany do użytku w II kwartale 2024 roku. Projekt architektoniczny inwestycji przygotowała pracownia FBT. 

Develia, która w tym roku obchodzi 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 38 osiedli, składających się w sumie ze 106 etapów inwestycyjnych – to ponad 14 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 760 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów deweloper dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości. 

- Reklama -

Jesteś świadkiem interesującego wydarzenia?

Jesteś świadkiem wypadku, pożaru lub innego ważnego wydarzenia? wyślij do nas informacje, zdjęcie przez profil na Facebooku lub na adres email: kontakt@ycw.pl

Przeczytaj również

- Reklama -
- Reklama -

Najnowsze artykuły

Okulary dla dziecka — na co zwrócić uwagę?

Twoja pociecha potrzebuje okularów korekcyjnych lub przeciwsłonecznych? Jeśli nie wiesz, na co zwrócić uwagę podczas ich wybierania, nasz artykuł...
- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -