test
środa, 19 czerwca, 2024

Jak błyskawicznie przemieszczać się po Warszawie?

- Reklama -

Jak sprawnie podróżować w tak ogromnym mieście, jakim jest Warszawa? Ta licząca ponad 517 km kwadratowych metropolia jest administracyjnym i biznesowym centrum kraju. Wraz z ogromnym tempem życia kwestia szybkiego transportu nabiera sporego znaczenia. Jednym z rozwiązań jest krótko- lub długoterminowe wypożyczenie samochodu. 

Co wybrać w stolicy?

Choć komunikacja miejska w Warszawie jest dobrze rozwinięta i mamy wiele opcji (metro, SKM czy autobusy), to jednak samodzielna podróż samochodem da nam gwarancję, że zawsze trafimy do właściwego miejsca w określonym czasie. Jeśli prowadzimy w Warszawie interesy lub podróżujemy ze znacznym bagażem z lotniska, to trudno wyobrazić sobie wygodną podróż w inny sposób, niż samochodem. Nie musimy jednak być jego właścicielem – wystarczy postawić na komfortowy wynajem, który zwalnia nas z takich obowiązków jak wykup ubezpieczenia czy dbałość o aktualny przegląd techniczny. Jednocześnie jest to tańsza opcja niż leasing czy np. zakup samochodu na raty – nie musimy się wówczas martwić tym, iż pojazd z roku na rok traci na wartości. 

Ile kosztuje wynajem auta w Warszawie?

Ostateczna cena za wypożyczenie samochodu w Warszawie zależy od wielu czynników. Możemy je podzielić na 3 grupy. Jedna z nich jest związana z parametrami auta. Mowa tutaj m.in. o klasie samochodu, pojemności silnika oraz liczbie miejsc. Im samochód “większy” i bardziej prestiżowy, tym naturalnie cena wynajmu będzie wyższa. Najtaniej jest więc wypożyczać samochody miejskie, najdrożej auta klasy premium czy minivany. Warto również pamiętać, iż jeśli zależy nam na dodatkowym wyposażeniu, takim jak fotelik dla dziecka, bagażnik dachowy czy GPS, to wypożyczalnia może ująć je w ostatecznej cenie. 

Innym aspektem, który bierze się pod uwagę, są dodatkowe usługi. Jedną z nich jest tak zwana przedpłata paliwowa, dzięki której nie musimy oddawać samochodu z pełnym bakiem, bo właśnie taką zasadę stosuje się domyślnie. Poza tym możemy również wykupić zniesienie udziału własnego. To opcja pozwalająca na całkowite zwolnienie od finansowej odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenie samochodu w trakcie wypożyczenia (poza sytuacją, gdy np. prowadziliśmy pod wpływem alkoholu). 

Ostatnia kwestia dotyczy samego kierowcy. Jeśli spełnia on warunki regulaminu (tj. ma od 25 do 69 lat i ma czynne prawo jazdy co najmniej rok), to dobowy koszt wynajmu nie zmieni się. Jeśli jednak mamy do czynienia z młodym kierowcą, to wypożyczalnia może z tego powodu doliczyć dodatkową opłatę. 

Gdzie wypożyczyć samochód w Warszawie?

Dla osób przylatujących do Warszawy na lotnisko Chopina najkorzystniejszym rozwiązaniem transportu do centrum lub do innych dzielnic miasta będzie wynajem samochodu. Którą z wypożyczalni wybrać? W Flex Rent mamy możliwość zarezerwowania pojazdu przez internet na wiele dni przed faktycznym przylotem do Warszawy. To duża wygoda, gdy zależy nam na konkretnej klasie pojazdu, z odpowiednio pojemnych bagażnikiem czy liczbą miejsc. Sam wynajem jest niezwykle prosty. Wystarczy mieć ze sobą prawo jazdy i dowód tożsamości oraz podpisać umowę, w której znajdują się wszystkie warunki wypożyczenia oraz oczywiście jego cena. Nie zwlekaj – zarezerwuj samochód przez naszą stronę, a następnie odbierz pojazd na lotnisku Chopina!

- Reklama -

Jesteś świadkiem interesującego wydarzenia?

Jesteś świadkiem wypadku, pożaru lub innego ważnego wydarzenia? wyślij do nas informacje, zdjęcie przez profil na Facebooku lub na adres email: kontakt@ycw.pl

Przeczytaj również

- Reklama -
- Reklama -

Najnowsze artykuły

Okulary dla dziecka — na co zwrócić uwagę?

Twoja pociecha potrzebuje okularów korekcyjnych lub przeciwsłonecznych? Jeśli nie wiesz, na co zwrócić uwagę podczas ich wybierania, nasz artykuł...
- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -