niedziela, 19 maja, 2024
Warszawa News:

Jakie są perspektywy zawodowe dla absolwentów kierunku Wzornictwa?

Wzornictwo to kierunek studiów, który z roku na rok zyskuje na popularności. Jeśli jesteś zainteresowany taką ścieżką edukacji i zastanawiasz się, jak może potoczyć się Twoja kariera, przeczytaj poniższy tekst.

Wzornictwo – dla kogo jest ten kierunek?

Bez wątpienia został on stworzony dla zdolnych, ambitnych i kreatywnych osób, które mają szeroko rozwinięty zmysł estetyczny, zdolności artystyczne oraz wyobraźnię przestrzenną. Spodoba się  wszystkim, którzy kochają piękne, funkcjonalne przedmioty i chcą mieć realny wpływ na otaczającą ich przestrzeń. To doskonały sposób na łączenie nauki z pasją. Warto jednak wspomnieć, że jest to również wymagający kierunek. Konieczne jest tworzenie wielu projektów i systematyczna praca. 

Dlaczego warto studiować wzornictwo?

Jest to nie tylko ciekawy, ale również przyszłościowy kierunek, który zapewnia absolwentom atrakcyjną pozycję na rynku pracy. Jako jeden z 15 kierunków mających wyjątkowy wpływ na przyszłość polskiej gospodarki, wzornictwo zostało wpisane na listę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Kształtuje ono zarówno umiejętności teoretyczne, jak i praktyczne, dając pełne, kompleksowe wykształcenie i gotowość do późniejszej pracy w zawodzie. Dużą zaletą kierunku są również ciekawe, przystosowane do aktualnego zapotrzebowania rynku specjalności.

Gdzie szukać pracy po kierunku wzornictwo?

Absolwenci mogą liczyć na ciekawą pracę w wielu firmach tworzących meble czy inne przedmioty użytkowe, pracowniach projektowych, agencjach reklamowych i marketingowych, wydawnictwach, redakcjach oraz instytucjach kultury i sztuki. Mogą również otworzyć własną pracownię. Ich codzienna praca może polegać nie tylko na projektowaniu mebli i elementów małej architektury, ale również projektowaniu opakowań dla różnorodnych produktów czy tworzeniu grafiki użytkowej. Mają oni również kompetencje do dbania o komunikację wizualną marki. Możliwości zatrudnienia są więc rozległe i bardzo atrakcyjne. Najlepsi specjaliści mogą liczyć na obiecującą karierę międzynarodową.

Gdzie warto studiować wzornictwo?

Kierunek ten można znaleźć m.in. na warszawskiej Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania: https://wseiz.pl/. Studia I stopnia realizowane są w trybie stacjonarnym oraz weekendowym, trwają 3,5 roku i kończą się otrzymaniem tytułu inżyniera licencjata. Językiem wykładowym jest polski oraz angielski. Studenci mają do wyboru dwie specjalności – projektowanie produktu oraz projektowanie komunikacji wizualnej. Dużą zaletą studiów na WSEiZ jest doskonale przygotowana kadra. Uczelnia wyróżnia się nowoczesnymi, świetnie wyposażonymi pracowniami oraz darmowym dostępem do profesjonalnych programów graficznych.  Posiada prestiż, na który wpłynęły świetne wyniki nauczania oraz bardzo dobra opinia w środowisku studentów i absolwentów. 

Jesteś świadkiem interesującego wydarzenia?

Jesteś świadkiem wypadku, pożaru lub innego ważnego wydarzenia? wyślij do nas informacje, zdjęcie przez profil na Facebooku lub na adres email: kontakt@warszawanews.pl

Przeczytaj również

- Reklama -

Najnowsze artykuły

Organizacja pogrzebów przez zakłady pogrzebowe

Zakłady pogrzebowe odgrywają kluczową rolę w organizacji ceremonii pogrzebowych, zapewniając kompleksową obsługę na każdym etapie. Ich głównym zadaniem jest...
- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -