wtorek, 23 kwietnia, 2024

Metro zaprezentowało działanie grodzi OCL

- Reklama -

W ostatnim czasie przez polską przetoczyły się liczne burza, którym towarzyszyły bardzo silne opady deszczu. Na jednej ze stacji metra systemy odprowadzania wody nie poradziły sobie z jej nadmiarem i trzeba było zamknąć grodzie OCL. W internecie pojawiły się filmy świadków przebiegu tego procesu, który wzbudził ogromne zainteresowanie.

Metro Warszawskie postanowiło przybliżyć miłośnikom podziemnej kolejki, jak metro radzi sobie z intensywnymi opadami deszczu, publikując specjalnie poświęcony tej tematyce film.

Przy każdym wejściu do metra znajdują się rząpie, czyli kratki odpływowe, które zatrzymują napływającą w stronę stacji wodę i inne, drobne zanieczyszczenia. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy kratki nie są w stanie odebrać tak dużej ilości wody nawałowej, spływającej w krótkim czasie. Używane w takiej sytuacji są specjalne grodzie OCL, które powstały na najstarszych stacjach I linii metra od stacji Kabaty do stacji Racławicka.

Wrota grodzi OCL mierzące 6 metrów długości umożliwiają hermetyczne zamknięcie przejścia podziemnego. Przesuwają się na specjalnej szynie i rolkach. Na wspomnianym odcinku metra znajdują się 34 grodzie.

Po zamknięciu grodzi pociągu mogą normalnie przyjeżdzać przez stację, a nawet obsługiwać ruch pasażerski, jeżeli sytuacja pozwala, żeby część wyjść ze stacji pozostała otwarta.

- Reklama -

Jesteś świadkiem interesującego wydarzenia?

Jesteś świadkiem wypadku, pożaru lub innego ważnego wydarzenia? wyślij do nas informacje, zdjęcie przez profil na Facebooku lub na adres email: kontakt@ycw.pl

Przeczytaj również

- Reklama -
- Reklama -

Najnowsze artykuły

Organizacja pogrzebów przez zakłady pogrzebowe

Zakłady pogrzebowe odgrywają kluczową rolę w organizacji ceremonii pogrzebowych, zapewniając kompleksową obsługę na każdym etapie. Ich głównym zadaniem jest...
- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -