poniedziałek, 4 marca, 2024
Warszawa News:

Na co zwrócić uwagę, wybierając kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to produkt finansowy, który znajdziesz w ofercie każdego banku. Możesz przeznaczyć go na dowolny cel. Jeśli zamierzasz z niego skorzystać, to koniecznie dowiedz się, na co zwracać szczególną uwagę, analizując oferty poszczególnych podmiotów. Dzięki temu wybierzesz taką, która będzie najlepiej dopasowana do Twoich potrzeb, a przede wszystkim będzie najbardziej opłacalna.

Kredyt gotówkowy – co musisz o nim wiedzieć?

Kredyt gotówkowy konsumencki to bardzo popularny produkt finansowy, z którego korzysta wielu klientów banków. Otrzymane w jego ramach pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel, a w większości przypadków formalności są ograniczone do minimum. Jeśli chcesz otrzymać kredyt gotówkowy na 20 tys. lub inną niewielką kwotę, to musisz mieć:

·        ukończone 18 lat,

·        zdolność do czynności prawnych,

·        zdolność kredytową na odpowiednim poziomie,

·        dobrą historię kredytową w różnych rejestrach (np. BIK),

·        stałe źródło dochodów.

Dokładne wymagania poszczególnych banków mogą się od siebie różnić, ale najczęściej przy niewielkich kwotach potencjalny kredytobiorca musi spełnić powyższe warunki. Jeśli chcesz pożyczyć większą sumą, to musisz liczyć się z tym, że cały proces wnioskowania o kredyt oraz jego przyznawania będzie zdecydowanie bardziej skomplikowany.

Jakie są koszty kredytu gotówkowego?

Najważniejszą kwestią, którą trzeba wziąć pod uwagę podczas wyboru kredytu gotówkowego, są jego koszty. Na ich podstawie określisz, czy konkretna oferta jest dla Ciebie opłacalna. Od tego zależy bowiem, jaką kwotę będziesz musiał zwrócić do banku oprócz pożyczonych pieniędzy. Zalicza się do nich:

·        oprocentowanie,

·        prowizje,

·        ubezpieczenia,

·        dodatkowe opłaty.

Oprocentowanie kredytu to suma marży na rzecz banku, a także stopa bazowa, czyli najczęściej wskaźnik WIBOR. Może być ono stałe przez cały okres spłaty zobowiązania albo zmienne. W drugim przypadku wysokość rat zależy od aktualnego poziomu stóp procentowych. Pozostałe koszty, takie jak prowizje, ubezpieczenie czy dodatkowe opłaty zależą od banku, w którym zaciągasz kredyt.

Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy?

Porównując ze sobą oferty poszczególnych banków, weź pod uwagę RRSO. Jest to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Pamiętaj, że ten wskaźnik pomoże Ci określić atrakcyjność kredytu tylko wtedy, gdy porównasz oferty z takim samym rodzajem rat oraz identycznym okresem spłaty zobowiązania. W ten sposób sprawdzisz, jakie koszty poniesiesz, wybierając konkretną ofertę. Im krótszy termin spłaty pożyczki, tym RRSO jest wyższe.

W znalezieniu dobrego kredytu, który będzie dopasowany do Twoich potrzeb, pomoże Ci zestawienie ofert największych banków, które znajdziesz pod adresem https://finanse.rankomat.pl/kredyty/gotowkowe/. Za jego pomocą nie tylko porównasz ich najważniejsze parametry, ale także złożysz elektroniczny wniosek.

Kredyt gotówkowy może być świetnym rozwiązaniem w sytuacji, gdy potrzebujesz dodatkowych pieniędzy na dowolny cel. Jeśli pojawiły się nieplanowane wydatki, to pomyśl o zaciągnięciu tego rodzaju pożyczki. Zastanów się wcześniej, jakiej kwoty potrzebujesz oraz jakie raty jest w stanie udźwignąć Twój domowy budżet.

Jesteś świadkiem interesującego wydarzenia?

Jesteś świadkiem wypadku, pożaru lub innego ważnego wydarzenia? wyślij do nas informacje, zdjęcie przez profil na Facebooku lub na adres email: kontakt@ycw.pl

Przeczytaj również

- Reklama -

Najnowsze artykuły

Warszawa – stolica smaków

Stolica Polski stanowi prawdziwe niebo dla miłośników kulinariów z całego świata. Miasto to, pełne życia i różnorodności, oferuje niezwykłą...
- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -