poniedziałek, 4 marca, 2024

Outsourcing prac porządkowych, czyli cykliczne sprzątanie biur

- Reklama -

Współczesny rynek usługowy jest niezwykle rozbudowany, a wielu przedsiębiorców zadaje sobie pytanie na temat powierzenia części obowiązków zewnętrznym firmom. Bardzo często pojawia się kwestia outsourcingu usług porządkowych, a w szczególności cyklicznego sprzątania biur. Zlecenie tej czynności wyspecjalizowanym podmiotom jest rozwiązaniem o wiele korzystniejszym niż samodzielne tworzenie komórki porządkowej. Na korzyść tej tezy przemawia kilka bardzo silnych argumentów.

Brak konieczności zatrudniania nowych pracowników.

Każdy przedsiębiorca ma świadomość, że zatrudnienie nowego pracownika wiąże się z szeregiem dodatkowych obowiązków i obciążeń finansowych. Podpisanie umowy o pracę z osobą delegowaną do sprzątania na kwotę 2300 PLN netto to aż 3780 PLN kosztów przedsiębiorcy. Należy pamiętać, iż konieczne będzie zatrudnienie co najmniej dwóch osób – w razie gdyby pierwsza się rozchorowała, zwolniła lub po prostu chciała skorzystać z urlopu. Zestawiając to z abonamentem na sprzątanie biur w Warszawie (od 800 do 3000 PLN w zależności od metrażu i częstotliwości sprzątania biura) przedsiębiorca otrzymuje naprawdę korzystną alternatywę.

Oszczędność na zakupie maszyn sprzątających i środków czystości.

Miotła, szufelka i spray do kurzy nie są środkami, które jakkolwiek można uznać za satysfakcjonujące narzędzia do sprzątania. Współczesne usługi porządkowe to przede wszystkim dokładne czyszczenie specjalistycznymi detergentami przy użyciu zaawansowanych, zautomatyzowanych maszyn i narzędzi. Koszt zakupu takiego sprzętu wynosi od kilkunastu do kilkuset tysięcy złotych, co z punktu widzenia niedużego biura jest wydatkiem kompletnie nierealnym. Na szczęście, korzystając z usług firmy porządkowej, przedsiębiorca nie musi się martwić takimi kosztami, bowiem zapewnienie sprzętu i środków czystości pozostaje w gestii firmy.

Doświadczenie i wiedza gwarancją solidnie wykonanej usługi.

Firmy porządkowe zatrudniają wysoce wykwalifikowanych i doskonale przeszkolonych pracowników, którzy znają się na swoich zadaniach. Setki wykonanych zleceń, wysokie referencje oraz pochlebne opinie w Internecie to dowody na to, że za konkretną firmą stoją usatysfakcjonowani klienci. To prawdopodobnie najważniejszy dowód na to, że usługę sprzątania lepiej powierzyć profesjonalistom świadomym swoich zadań – dzięki temu mamy pewność, że efekt sprzątania będzie na niezmiennie wysokim poziomie.

Odpowiedzialność za ewentualne uszkodzenia ponosi firma porządkowa.

Gdy pracownik niechcący uszkodzi Twój sprzęt elektroniczny, zepsuje mebel lub dokona innego zniszczenia, musisz pogodzić się ze stratą i dodatkowymi kosztami. Jeśli ten sam wypadek zdarzy się firmie sprzątającej, możesz skutecznie dochodzić naprawienia szkody lub wypłacenia rekompensaty finansowej. Można więc stwierdzić, że nawiązanie współpracy z przedsiębiorstwem porządkowym jest swoistym ubezpieczeniem od nieplanowych kosztów wynikających z nieopatrzności podczas sprzątania.

- Reklama -

Jesteś świadkiem interesującego wydarzenia?

Jesteś świadkiem wypadku, pożaru lub innego ważnego wydarzenia? wyślij do nas informacje, zdjęcie przez profil na Facebooku lub na adres email: kontakt@ycw.pl

Przeczytaj również

- Reklama -
- Reklama -

Najnowsze artykuły

Poznaliśmy wykonawcę pierwszego odcinka trzeciej linii metra

Informacje o tym, kto będzie odpowiedzialny za projekt pierwszego odcinka trzeciej linii metra w Warszawie, są już dostępne. Trasa,...
- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -