sobota, 25 maja, 2024

Plenerowe koncerty Letnie Brzmienia na błoniach PGE Narodowego

- Reklama -

W tym roku ponownie na błoniach PGE Narodowego oraz do Amfiteatru Wolskiego Centrum Kultury w Warszawie odbędzie się cykl plenerowych koncertów Letnie Brzmienia. Przez całe wakacje odbywać się tam będą koncerty najpopularniejszych polskich artystów. Na świeżym powietrzu zagrają: Nosowska, Zalewski, Kwiat Jabłoni, Natalia Przybysz, KARAŚ/ROGUCKI, MROZU, Sobel, KULT, Kuba Badach, Mery Spolsky, Vito Bambino, Jakub Skorupa i Daria Zawiałow.

Letnie Brzmienia to ogólnopolska trasa koncertowa topowych polskich artystek i artystów.  
W tym roku po raz kolejny wydarzenie odbędzie się w Warszawie. 10 lipca cykl koncertów  
w stolicy otworzy Nosowska. Skromna i unikająca tłumów artystka dominuje na polskiej scenie muzycznej od 30 lat. Jest wybitną tekściarką, wokalistką, a także autorką bestsellerów. Rok 2018 u Nosowskiej okazał się przełomowy – w maju ukazała się jej debiutancka powieść „A ja żem jej powiedziała…”, a w październiku płyta „BASTA” – mocna i bezpośrednia,  
a momentami brutalna. We wrześniu 2020 do księgarni trafiła druga książka Nosowskiej, „Powrót z Bambuko”. 

24 lipca w Amfiteatrze Wolskiego Centrum Kultury wystąpi człowiek orkiestra, czyli… Zalewski. Przełomem w jego twórczości była wydana w 2016 r. płyta „Złoto”, która przyniosła przebojowe „Miłość, Miłość” i „Polsko”. Kolejne sukcesy to albumy: „Zalewski śpiewa Niemena” oraz „Zabawa”. Zalewskiego można też oglądać na kinowych ekranach, m.in.  
w filmie „Bo we mnie jest seks” i „Piosenki o miłości”.  

W czwartek 28 lipca przed warszawską publicznością zagra Kwiat Jabłoni, czyli  
z najpopularniejszych polskich zespołów młodego pokolenia, twórcy świetnie przyjętych albumów: „Niemożliwe” (podwójna platyna), „Mogło być nic” (platyna). Oryginalne brzmienie, milionowe wyświetlenia teledysków oraz wyprzedane trasy koncertowe stały się ich znakiem rozpoznawczym. 

Cykl sierpniowych koncertów rozpocznie występ Natalii Przybysz (5.08). Kompozytorka  
i autorka tekstów, jeden z najciekawszych kobiecych głosów w Polsce. W tym roku artystka powróciła z wyjątkowym albumem, „Zaczynam się od miłości”, na którym autorskiej muzyce towarzyszą niepublikowane dotąd teksty autorstwa Kory. 

Tego samego dnia na scenie pojawi się również duet KARAŚ/ROGUCKI. To wspólny Piotra Roguckiego i Kuby Karasia ogłoszony po zawieszeniu działalności zespołów Coma i The Dumplings. Na 2022 r. zaplanowana została premiera drugiego albumu duetu, który zwiastuje m.in. singiel „Bezpieczny lot” nagrany z Julią Wieniawą. Kuba Karaś odpowiada w tym tandemie za produkcję, Piotr Rogucki zajmuje się tekstami, a obaj – jak sami przyznają – dopieszczają muzykę.  

Z kolei 11 sierpnia nad stołeczną publicznością muzyczną „Aurę” roztoczy MROZU. Muzyk, autor tekstów, kompozytor, producent – artysta pełnowymiarowy. Mrozu ma na koncie pięć albumów studyjnych, szósty – „Złote Bloki” – ukazał się kilka dni temu. To na tym krążku znajdują się, liczony w milionach wyświetleń singiel „Złoto”, czy luzacki, równie porywający „Galacticos”. 

Muzyczną gwiazdą 12 sierpnia będzie Sobel – jeden z najpopularniejszych i najszybciej rozwijających się artystów w Polsce, świetnie odnajdujący się zarówno w gatunkowym popie jak i hip hopie. Najpierw platyną pokrył się minialbum „Kontrast”, a już rok później longplay „Pułapka na motyle” zyskał status poczwórnej platyny! 

Wieczorem 13 sierpnia scenę Letnich Brzmień w Warszawie przejmie legenda rocka. KULTowa grupa założona w 1982 r. przez Kazika Staszewskiego, od blisko 40 lat cieszy się niesłabnącą popularnością, nieustannie pozostając przy tym wiernym sobie, swojej muzyce  
i oczywiście fanom. Ostatnie wydawnictwo zespołu to album „Ostatnia Płyta” z 2021 r. Zespół zaznacza, że mimo tytułu nie zamierza kończyć działalności na tym krążku.  

W niedzielę 21 sierpnia na scenie Letnich Brzmień w Warszawie pojawi się dwójka wyjątkowych artystów. Wokalista, instrumentalista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, lider zespołu Poluzjanci oraz członek grupy The Globetrotters. Kuba Badach jako dwunastolatek, nagrał płytę z kolędami napisanymi specjalnie dla niego przez Wiesława Pieregorólkę, Jerzego Siemasza i Jacka Cygana. Zdobywca nagrody Fryderyk 2011 i 2012  
w kategorii „Wokalista”. 

Obok Mery Spolsky i jej twórczości trudno przejść obojętnie, o czym będzie się można przekonać 30 lipca. Sama pisze teksty, zamienia je w piosenki i prowokuje… głównie do myślenia. Jej słowa są szczere i odważne, ubrane w mocne elektroniczne bity i wyraziste melodie. Podczas koncertów towarzyszą jej: „krzyż spolsky”, czarno-białe paski i oczywiście najwierniejsi fani, czyli – Ludzie Spolsky.  

W niedzielę 28 sierpnia wystąpi Vito Bambino. Początek jego drogi muzycznej to rok 2003 i późniejsze działania z zespołem Bitamina, z którym wydał 5 płyt. W 2020 r. nagrał solową płytę „Poczekalnia”. Koncert gwiazdy wieczoru poprzedzi występ Jakuba Skorupy. Pochodzący ze Śląska wokalista, gitarzysta i autor tekstów pojawił się na polskiej scenie muzycznej z początkiem 2021 r. W marcu tego roku ukazał się jego debiutancki album „Zeszyt pierwszy”. 

Cykl koncertów Letnie Brzmienia na błoniach PGE Narodowego zakończy koncert Darii Zawiałow. Niezwykle elektryzująca artystka i jeden z bardziej temperamentnych głosów na polskiej scenie muzycznej zagra 2 września. W 2017 r. zadebiutowała albumem „A kysz!“, następnie ukazała się świetnie krążek “Helsinki“ (status platynowej płyty i Fryderyk w kategorii „Album roku Pop Alternatywny”). Trzeci album studyjny „Wojny i Noce” również pokrył się “platyną”. 

 
Harmonogram koncertów: 

Błonia PGE Narodowego, Al. Ks. J. Poniatowskiego 1, Warszawa 

10.07, godz. 20:00 – Nosowska 
24.07, godz. 20:00 – Zalewski w Amfiteatrze Wolskiego Centrum Kultury (ul. Elekcyjna 17, Warszawa) 
28.07, godz. 20:00 – Kwiat Jabłoni 
5.08, godz. 18:00 – Natalia Przybysz 
5.08, godz. 20:00 – KARAŚ/ROGUCKI 
11.08, godz. 20:00 – MROZU 
12.08, godz. 20:00 – Sobel 
13.08, godz. 20:00 – KULT 
21.08, godz. 18:00 – Kuba Badach  
21.08, godz. 20:00 – Mery Spolsky  
28.08, godz. 19:00 – Jakub Skorupa, godz. 20:00 – Vito Bambino 
2.09, godz. 20:00 – Daria Zawiałow 
 

Bilety w cenie od 79 zł będą dostępne w sprzedaży od środy 13 kwietnia 2022 r. (12:00) na stronie organizatora. Karnety w cenie 279 złotych dostępne będą od poniedziałku 11 kwietnia 2022 r. (16:00).  

- Reklama -

Jesteś świadkiem interesującego wydarzenia?

Jesteś świadkiem wypadku, pożaru lub innego ważnego wydarzenia? wyślij do nas informacje, zdjęcie przez profil na Facebooku lub na adres email: kontakt@ycw.pl

Przeczytaj również

- Reklama -
- Reklama -

Najnowsze artykuły

Pracownicy z Ukrainy – jakie korzyści mogą przynieść Twojej firmie?

Rynek w naszym kraju od dłuższego czasu boryka się z niedoborem rąk do pracy. Braki dotyczą przede wszystkim branży...
- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -