sobota, 25 maja, 2024

Po dwóch latach zakończył się proces rewaloryzacji Parku Żeromskiego

- Reklama -

Po dwóch latach prac zakończył się proces rewaloryzacji Paru Żeromskiego. Miasto posadziło 20 tys. wielogatunkowych krzewów, pnączy i roślin okrywowych, prawie 15 tys. bylin, 41 nowych drzew, sumie w całym parku doszło ponad 41 tysięcy sztuk nowych roślin!

Park Żeromskiego to jedno z popularniejszych miejsc na mapie Warszawy. W letnie weekendy możemy spotkać tu młodzież bawiącą się w barach znajdujących się na terenie parku, a w tygodniu rzesze dzieci bawiących się na placu zabaw o powierzchni ponad 2 tys. m kw. W latach 2003-2005 została przeprowadzona gruntowana modernizacja parku, czego efektem jest aktualny wygląd, ale po latach potrzebna była odnowa. Park im. Stefana Żeromskiego przeszedł kompleksową rewaloryzację w ramach projektu pn. „Rozwój i uporządkowanie terenów zieleni wraz z elementami rekreacyjnymi na terenie Parku Pole Mokotowskie, Parku Żeromskiego oraz Parku Ogrody Kosmosu w Warszawie” współfinansowanego przez Unię Europejską z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. W ramach rewaloryzacji powstały nowe nasadzenia, wzmocniona została skarpa, przeprowadzona renowacja położonej w centralnej części parku fontanny z rzeźbą „Alina – dziewczyna z dzbanem” i zmodernizowano infrastrukturę.

- Reklama -

Jesteś świadkiem interesującego wydarzenia?

Jesteś świadkiem wypadku, pożaru lub innego ważnego wydarzenia? wyślij do nas informacje, zdjęcie przez profil na Facebooku lub na adres email: kontakt@ycw.pl

Przeczytaj również

- Reklama -
- Reklama -

Najnowsze artykuły

Pracownicy z Ukrainy – jakie korzyści mogą przynieść Twojej firmie?

Rynek w naszym kraju od dłuższego czasu boryka się z niedoborem rąk do pracy. Braki dotyczą przede wszystkim branży...
- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -