środa, 4 sierpnia, 2021

Po rocznej przerwie wraca Noc Muzeów. Już w ten weekend 180 placówek będzie czekać na zwiedzających [LISTA]

- Reklama -

W weekend 15 i 16 maja odbędzie się kolejna Noc Muzeów. W tym roku będzie miała nieco inny przebieg, dostosowany do warunków wynikających z pandemii COVID-19. Poniżej przygotowaliśmy listę wydarzeń Nocy Muzeów 2021 w Warszawie i okolicach.

W tym roku po raz pierwszy w historii Nocy Muzeów warszawiacy będą mogli nie tylko zwiedzać placówki kulturalne, ale także uczestniczyć w wydarzeniach online oraz tych organizowanych na świeżym powietrzu. Na wszystkich uczestników czeka 169 placówek kulturalnych ze zróżnicowanym programem, którym można cieszyć się zarówno w domowym zaciszu, podczas spaceru, jak i wizyty w muzeum.

Program Nocy Muzeów (szczegóły wydarzeń po przejściu w link)

Białołęka

Fundacja Ave, Białołęcki Ośrodek Kultury

Bielany

Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie

Muzeum Geodezji Warszawskiego Przedsiębiorstwa Geodezyjnego

Błędów

Stowarzyszenie Bezbłędna Gmina Błędów

Czosnów

Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry

Konstancin-Jeziorna

Villa la Fleur

Łomianki

Centrum Kultury w Łomiankach

Mokotów

Dom Kultury Dorożkarnia

Fundacja Rodziny Staraków Spectra Art Space

Fundacja Szkolna w Warszawie

Fundacja Ziemiaństwa Rzeczypospolitej Polskiej

Galeria Forma, Ośrodek Kultury Forma SBM Politechnika

Komenda Główna Policji

Mauzoleum Walki i Męczeństwa, filia Muzeum Więzienia Pawiak

Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego

Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego

Muzeum Rzeźby im. X. Dunikowskiego w Królikarni

Muzeum Władysława Broniewskiego, oddział Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza

Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL

Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą Polonika

Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie

Sztukarnia

Teatr Lalek Guliwer

Warsaw Institute for Modern and Contemporary Asian Art Foundation

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Ochota

Galeria Officyna Art and Design

Muzeum Historii Medycyny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Ośrodek Kultury Muzułmańskiej w Warszawie

Stacja Filtrów MPWiK

Stołeczna Estrada

Technikum nr 7 w Zespole Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego d. Kolejówka

Tramwaje Warszawskie

Warszawskie Koło Przewodników Miejskich PTTK

Otwock

Archiwum Państwowe w Warszawie Oddział w Otwocku

Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim

Piaseczno

Centrum Kultury w Piasecznie

Piaseczyńsko-Grójecka Kolej Wąskotorowa

Praga Południe

Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy

E. Wedel

PRAGA306

Praga Północ

Bareja Klub, Tomasz Bareja

Centrum Społeczności Żydowskiej JCC Warszawa

Galeria Stalowa

Galeria Szuflada

KK Art Galeria

Klitka Atelier Fotograficzne i Galeria

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy

Muzeum Drukarstwa Warszawskiego

Muzeum Warszawskiej Pragi

Praska Ferajna – przewodnicy i Instytut Badawczy Dróg i Mostów

Przestrzeń Wieloplastyczna

ToTuart

Pruszków

Muzeum Dulag 121

Śródmieście

101 Projekt Galeria Sztuki i Dom Aukcyjny

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Ambasada Szwajcarii w Polsce

Archiwum Główne Akt Dawnych

Archiwum Państwowe w Warszawie

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie (BUW)

Bułgarski Instytut Kultury

Cele Bezpieki

Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy

Centrum Kultury Korei przy Ambasadzie Republiki Korei

Centrum Myśli Jana Pawła II

Centrum Nauki Kopernik

Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

CyrkON

Dom Artysty Plastyka

Dom Spotkań z Historią

Dowództwo Garnizonu Warszawa

Dział Starej Książki Medycznej (Główna Biblioteka Lekarska)

Elektrownia Powiśle

Fundacja Atelier

Fundacja Kultury i Dziedzictwa Ormian Polskich

Fundacja Muzeum Jazzu im. Leopolda Tyrmanda

Fundacja Nasz Wybór

Fundacja Rok Rzeki Wisły

Galeria aTAK

Galeria Delfiny

Galeria Freta 22

Galeria Kolekcji Fibak

Galeria Studio

Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17

Galeria XX1

Główny Urząd Statystyczny

Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie

HOS Gallery

Hala Koszyki

Instytut Słowacki w Warszawie

Izba Pamięci Generała Kuklińskiego

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Manufaktura Cukierków

Marta Gawryluk Przewodnik Warszawa

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie

Miejsce Projektów Zachęty

Ministerstwo Finansów

Ministerstwo Sprawiedliwości

Muzeum Andrzeja Struga, oddział Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza

Muzeum Archidiecezji Warszawskiej

Muzeum Azji i Pacyfiku

Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek

Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii Polskiej Akademii Nauk

Muzeum Farmacji im. mgr farm. Antoniny Leśniewskiej

Muzeum Fryderyka Chopina

Muzeum Historii Medycyny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Muzeum im. Bolesława Biegasa

Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie

Muzeum Marii Dąbrowskiej, oddział Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie

Muzeum Minerals Planet

Muzeum Narodowe w Warszawie

Muzeum Odbudowy Starówki – Centrum Interpretacji Zabytku

Muzeum Ordynariatu Polowego

Muzeum Rzemiosł Artystycznych i Precyzyjnych

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego

Muzeum Warszawy

Muzeum Więzienia Pawiak, oddział Muzeum Niepodległości

Muzeum Życia w PRL

Narodowe Muzeum Techniki w Warszawie

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego

Pałac Kultury i Nauki

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie

Państwowe Ognisko Artystyczne, Galeria Nowolipki

Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie

Partnerstwo Otwarty Jazdów

Piękna Gallery

Piwnica Artystyczna Kurylewiczów – Pracownia Muzyki, Poezji i Filozofii, Fundacja Forma

Politechnika Warszawska

Polska Akademia Nauk, Archiwum w Warszawie

Polska Akademia Nauk, Muzeum Ziemi w Warszawie

Polska Akademia Nauk, Zakład Działalności Pomocniczej w Warszawie

Polskie Towarzystwo Numizmatyczne

Pracownia Duży Pokój

Stołeczna Estrada

Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej im. Komisji Edukacji Narodowej

Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych Złota Kaczka

Teatr Muzyczny ROMA

Warszawska Opera Kameralna

Warszawskie Koło Przewodników Miejskich PTTK

Wojskowe Przedsiębiorstwo Handlowe, Stowarzyszenie Grupa Historyczna Zgrupowanie „Radosław”

Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki

Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum, Rezydencja Królów i Rzeczypospolitej

ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury

Sochaczew

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie

Targówek

Centrum Kultury i Aktywności w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy

Ursus

Dom Kultury Portiernia oraz Izba Tożsamości Ursusa

Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy

Ursynów

Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu

PAN Ogród Botaniczny – Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej w Powsinie

Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy

Wawer

Fundacja na rzecz Wielkich Historii

Wilanów

Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Wola

Brodziak Gallery

Korczakianum – pracownia Muzeum Warszawy

Kościół Zielonoświątkowy Zbór Stołeczny

Muzeum Historii Medycyny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Woli

Pracownia Jaga Hupało Born to Create

Stacja Muzeum

Wolskie Centrum Kultury

Żoliborz

Defabryka

Fundacja Ochrony Zabytków Przemysłu i Techniki

Muzeum Księdza Jerzego Popiełuszki

Muzeum Sportu i Turystyki

Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej

Transport publiczny w noc muzeów 2021

BEZPŁATNA LINIA MUZEALNA M


Linia muzealna M, obsługiwana przez autobusy elektryczne, będzie funkcjonować w godz. 18.00–2.00. Autobusy będą jeździć z częstotliwością co 7,5–10 min.

TRASA LINII MUZEALNEJ M
pl. Wilsona • Krasińskiego
• Wybrzeże Gdyńskie • Wybrzeże Gdańskie
• Sanguszki • Konwiktorska
(POWRÓT : Konwiktorska • Zakroczymska
• Wenedów • Wybrzeże Gdyńskie)
• Bonifraterska • Miodowa
• Senatorska • pl. Teatralny • Wierzbowa
(POWRÓT : Moliera) • pl. Piłsudskiego
• Królewska • Marszałkowska
• Aleje Jerozolimskie • Bracka
• pl. Trzech Krzyży • Aleje Ujazdowskie
• Łazienki Królewskie
(POWRÓT : Belwederska • Gagarina
• Czerniakowska • Szwoleżerów
• Myśliwiecka • Górnośląska • Piękna
• Aleje Ujazdowskie)

Metro

Godziny kursowania metra M1 i M2 zostaną wydłużone do ok. 2.30 (ostatnie odjazdy z centrum ok. godz. 2.00). Do ok. godz. 1.00 metro będzie jeździć z częstotliwością co 10 min, po 1.00 – co 15 min.

Tramwaje

Godziny kursowania tramwajów linii 2, 4, 9, 17, 24 i 26 zostaną wydłużone do ok. godz. 2.30 (ostatnie odjazdy z centrum ok. godz. 2.00). W godz. 19.00–1.00 tramwaje będą jeździły z częstotliwością co 10 min, a następnie co 15 min. Po godz. 23.00 trasa linii 4 zostanie skrócona do Annopola, trasa linii 9 – do Wiatracznej, a tramwaje linii 17 będą kursować na trasie Woronicza – Metro Marymont.

Autobusy

Godziny kursowania autobusów linii 105, 111, 116, 180, 190, 517 i 527 zostaną wydłużone do godz. 2.30 (ostatnie odjazdy z centrum ok. godz. 2.00). W godz. 19.00–1.00 autobusy będą jeździły z częstotliwością co 10 min, po godz. 1.00 – co 15 min. Wzdłuż ul. Broniewskiego dłużej będzie kursowała zastępcza linia autobusowa, do której będzie można się przesiąść na rondzie Zgrupowania „Radosław”.

Autobusy nocne

Linie nocne będą obsługiwane w większości przez autobusy przegubowe. Częstotliwość kursowania linii N13, N24, N25 i N32 będzie zwiększona do ok. godz. 2.00.

Linia muzealna będzie bezpłatna. Na trasie pozostałych linii obowiązują bilety zgodnie z aktualnym cennikiem ZTM.

- Reklama -

Jesteś świadkiem interesującego wydarzenia?

Jesteś świadkiem wypadku, pożaru lub innego ważnego wydarzenia? wyślij do nas informacje, zdjęcie przez profil na Facebooku lub na adres email: kontakt@warszawanews.pl

Przeczytaj również

- Reklama -
- Reklama -

Najnowsze artykuły

Metro zaprezentowało działanie grodzi OCL

W ostatnim czasie przez polską przetoczyły się liczne burza, którym towarzyszyły bardzo silne opady deszczu. Na jednej ze stacji...
- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -