wtorek, 16 kwietnia, 2024

Podsumowanie sezonu rowerowego Veturilo 2020

- Reklama -

30 listopada zakończył się dziewiąty sezon rowerowy Veturilo. Mieszkańcy Warszawy bardzo polubili mobilność jaką dają miejskie rowery, co obrazują liczby. Pomimo licznych obostrzeń i ograniczeń związanych z pandemią Covid-19 w 2020 roku, rowery zostały wypożyczane ponad 3,18 mln razy!

Pomimo pandemii COVID-19 miejskie wypożyczalnie rowerów w 2020 roku cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców stolicy. Od chwili wprowadzenia systemu (2012 rok) rowery zostały wypożyczone, aż 28,8 milionów razy! jest to na prawdę imponująca liczba. Obecnie Veturilo liczy blisko 400 stacji, gdzie 50 z nich to stacje sponsorskie, czyli sfinansowane przez podmioty prywatne. System składa się z 5,7 tys. rowerów, w tym 60 rowerków dziecięcych, 45 tandemów oraz 110 rowerów elektrycznych.

W tym roku największym zainteresowaniem cieszyła się trasa między nowopowstałą stacją metra Księcia Janusza, a Jana Olbrachta / Antka Rozpylacza. Na drugim miejscu uplasowała się trasa przez Pole Mokotowskie od al. Niepodległości – Batorego do Stefana Banacha – UW.

- Reklama -

Jesteś świadkiem interesującego wydarzenia?

Jesteś świadkiem wypadku, pożaru lub innego ważnego wydarzenia? wyślij do nas informacje, zdjęcie przez profil na Facebooku lub na adres email: kontakt@ycw.pl

Przeczytaj również

- Reklama -
- Reklama -

Najnowsze artykuły

Drzwi techniczne metalowe — dopasowane do naszych potrzeb

Każdy z nas wybierając drzwi do domu, stawia na wysoki poziom odporności oraz funkcjonalności. Jedną z opcji jest wybór...
- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -