test
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Powraca możliwość zawieszenia ważności biletu długookresowego

- Reklama -

Duży wzrost zakażeń koronawirusem może powodować, że niektórzy użytkownicy komunikacji miejskiej zostaną skierowani na kwarantannę lub przejdą w tryb pracy zdalnej i przestaną korzystać z transportu publicznego.

Niestety pandemia koronawirusa wprowadza wiele zmian w naszym życiu. Wielu pasażerów komunikacji miejskiej będzie musiało zostać w domach i przestać korzystać z wcześniej kupionych biletów długookresowych. Dla takich osób Warszawski Transport Publiczny ogłosił możliwość zawieszenia biletu 30 i 90-dniowego, ważnego w dowolnej strefie biletowej, także bilety warszawiaka, metropolitalne, roczne dla rodzin z trojgiem dzieci oraz bilety seniora. Niewykorzystany czas ważności biletu można przekodować na inny termin. Taką samą możliwość dostali pasażerowie przy wcześniejszej fali pandemii.

Nowe zarządzenie Prezydenta m.st. Warszawy wprowadza ważną zmianę. Do tej pory pasażerowie mogli taką operację wykonać tylko raz. Od 9 października można zawiesić ważność biletu trzy razy w ciągu roku kalendarzowego, ale pod pewnymi warunkami. Jeśli ktoś skorzystał już wcześniej z tej możliwości, np. w kwietniu, to przed 31 grudnia 2020 roku może to zrobić jeszcze dwukrotnie. Od nowego roku liczba możliwych do wykorzystania zawieszeń będzie naliczana od nowa.

Bilet można zawiesić pod adresem

https://zawieswkm.wtp.waw.pl

Wystarczy do tego podanie numeru posiadanej karty.

- Reklama -

Jesteś świadkiem interesującego wydarzenia?

Jesteś świadkiem wypadku, pożaru lub innego ważnego wydarzenia? wyślij do nas informacje, zdjęcie przez profil na Facebooku lub na adres email: kontakt@ycw.pl

Przeczytaj również

- Reklama -
- Reklama -

Najnowsze artykuły

Okulary dla dziecka — na co zwrócić uwagę?

Twoja pociecha potrzebuje okularów korekcyjnych lub przeciwsłonecznych? Jeśli nie wiesz, na co zwrócić uwagę podczas ich wybierania, nasz artykuł...
- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -