test
środa, 19 czerwca, 2024
Warszawa News:

Praca w Warszawie – Jak szukać dobrze płatnej pracy?

Rynek pracy w Warszawie jest bardzo chłonny. Tu bezrobocie jest bardzo niskie, zapotrzebowanie na pracowników duże. Firmy, aby przyciągnąć nowych pracowników, oferują wysokie wynagrodzenia i benefity pozapłacowe. Teoretycznie każdy może tu znaleźć pracę, jednak konkurencja jest dosyć duża. Dlatego do poszukiwań warto się starannie przygotować.

Regularnie przeglądaj portale z ofertami pracy z całej Polski

Poszukiwanie pracy w Warszawie najlepiej zacząć od regularnego przeglądania ofert na portalach ogólnopolskich. To obecnie najlepsze bazy danych z ogłoszeniami o pracę, zarówno dla pracowników fizycznych bez kwalifikacji, wykwalifikowanych techników oraz wysokiej klasy specjalistów.

Trzeba jednak pamiętać, że konkurencja na warszawskim rynku pracy jest spora. Co prawda bezrobocie jest tu niższe niż w innych regionach kraju, ale chętnych do zatrudnienia się w stolicy znacznie więcej. Żeby znaleźć pracę, trzeba podejść do tego profesjonalnie. Jeśli chcesz poznać wszystkie niuanse stołecznego rynku pracy – kliknij.

Załóż konto w serwisie rekrutacyjnym

Jeśli jesteś doświadczonym specjalistą, pozwól się znaleźć. Załóż konto na portalu rekrutacyjnym i dodaj swoją ofertę. To wirtualne CV, do którego każdy może zajrzeć. Takie serwisy są często przeglądane przez zawodowych rekruterów, którzy szukają pracowników dla swoich klientów. Wymień szczegółowo przebieg okresu nauki oraz kariery zawodowej. Jeśli masz dodatkowe kwalifikacje – kursy, szkolenia, certyfikaty, także o nich wspomnij. Takie portale służą nie tylko wystawianiu swoich ofert, ale też nawiązywaniu kontaktów branżowych, nie zaniedbuj tego.

Utrzymuj dużą aktywność w mediach społecznościowych

Media społecznościowe to doskonałe źródło informacji o wolnych miejscach pracy, nie tylko w Warszawie. Plusem jest szybki kontakt między potencjalnym pracodawcą a pracownikiem. Minusem – duża dostępność grup, a więc i duża konkurencja. Oprócz przynależności do grup miejskich warte uwagi są grupy branżowe, skupiające osoby wyspecjalizowane w konkretnych zawodach.

Z pośrednictwa mediów społecznościowych chętnie korzystają freelancerzy, którzy szukają nowych klientów.

Jeśli masz na uwadze konkretnego pracodawcę, obserwuj regularnie jego profil. Jest wielce prawdopodobnie, że jeśli firma będzie szukała nowych pracowników, w pierwszej kolejności poinformuje o tym swoich fanów.

Wykorzystaj kontakty z poprzedniej pracy

Przeprowadzka do stolicy nie zawsze wiąże się z chęcią znalezienia pracy. Czasem jest dokładnie odwrotnie – to względy osobiste zmuszają do przeprowadzki. Konieczność znalezienia pracy jest konsekwencją zmian w życiu. W takiej sytuacji warto wykorzystać kontakty zawodowe z poprzedniego miejsca pracy. Można poprosić o polecenie, referencje, wykorzystać znajomości kadry zarządzającej. Jeśli firma ma przedstawicielstwo w stolicy, warto wprost poprosić o przeniesienie.

Podobnie warto wykorzystać znajomości zawarte na studiach. Los rzuca ludzi w różne miejsca, być może ktoś z kolegów studentów obecnie pracuje w stolicy i ma informacje o wakatach w danej branży.

Poinformuj znajomych, że szukasz pracy

Jeśli szukasz pracy w Warszawie, powinni o tym wiedzieć wszyscy członkowie twojej rodziny i znajomi. Nie oznacza to chęci zatrudnienia się „po znajomości”, ale wykorzystanie kontaktów przez osoby nam najbliższe. Tak na dobrą sprawę nie zawsze wiemy, gdzie pracują nasi przyjaciele i co aktualnie dzieje się w ich firmach. Być może któraś szuka dokładnie kogoś takiego jak ty.

W dobie rynku pracownika pracodawcy mają duże problemy ze skuteczną rekrutacją, dlatego chętnie korzystają z rekomendacji osób, którym ufają.

Bierz udział w targach branżowych lub targach pracy

Targi pracy i targi branżowe to imprezy, które przed pandemią odbywały się bardzo często. Obecnie część z nich przeniosła się do internetu, co z jednej strony utrudnia nawiązanie bezpośrednich kontaktów, z drugiej – ułatwia sam udział w targach. Jeśli impreza odbywa się stacjonarnie, zadbaj o osobistą prezencję i koniecznie przygotuj sobie wizytówki. Nie zawadzi przygotowanie CV i listu motywacyjnego, jeśli w imprezie wezmą udział pracodawcy, dla których chciałoby się pracować. Ich lista najczęściej jest dostępna przed rozpoczęciem wydarzenia.

Jesteś świadkiem interesującego wydarzenia?

Jesteś świadkiem wypadku, pożaru lub innego ważnego wydarzenia? wyślij do nas informacje, zdjęcie przez profil na Facebooku lub na adres email: kontakt@warszawanews.pl

Przeczytaj również

- Reklama -

Najnowsze artykuły

Dlaczego warto wynająć kontener na odpady przed remontem mieszkania w Warszawie?

Remont mieszkania to przedsięwzięcie, które generuje znaczne ilości odpadów budowlanych. Gruz, stare meble, odpady drewniane, metalowe i plastikowe –...
- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -