test
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Pracownicy z Ukrainy – jakie korzyści mogą przynieść Twojej firmie?

- Reklama -

Rynek w naszym kraju od dłuższego czasu boryka się z niedoborem rąk do pracy. Braki dotyczą przede wszystkim branży budowlanej, produkcyjnej, transportowej oraz rolnictwa. Od wielu lat polscy przedsiębiorcy chętnie zatrudniają pracowników z Ukrainy, uzupełniając tym samym niedobory kadrowe. Współpraca polskich firm ze wschodnimi sąsiadami przynosi im wiele korzyści. Oto najważniejsze z nich.

Opłacalność finansowa dla pracodawcy

Zasady zatrudniania pracowników z Ukrainy są korzystne dla obu stron. Ukraińcy zazwyczaj posiadają niższe wymagania od polskich pracowników, jeśli chodzi o płace. To, z kolei, bezpośrednio przekłada się na koszty utrzymania takiego pracownika. Korzystanie podczas rekrutacji pracowników z Ukrainy z usług agencji pracy tymczasowej dodatkowo znacznie skraca czas potrzebny na znalezienie odpowiedniego kandydata na dane stanowisko. To pozwala na oszczędności, wspiera rozwój firmy oraz zwiększa jej wydajność. Agencje świadczą pomoc w procesach rekrutacyjnych, znalezieniu zakwaterowania dla kadry oraz dopełniają wszelkich formalności w zakresie przyjęcia do pracy obcokrajowca na stałe, umowę tymczasową lub na zasadach z leasingu pracowniczego.

Wysoka motywacja pracowników z Ukrainy

Wielu Ukraińców przybywa do Polski w celach zarobkowych, a pobyt w naszym kraju traktują jako szansę na poprawę swoich warunków życia. Wyróżnia ich wysoki poziom motywacji oraz zaangażowania w wykonywanie obowiązków służbowych. Ponadto nie mają nic przeciwko wielogodzinnemu systemowi pracy, chętnie również biorą nadgodziny lub pracują w weekendy i święta.

Wzrost konkurencyjności firm

Zatrudnienie pracowników z Ukrainy może prowadzić do wzrostu konkurencyjności firmy. Różnorodność kulturowa i językowa sprawia, że pracownicy zza wschodniej granicy wnoszą nowe pomysły oraz rozwiązania, które mogą okazać się kluczowe dla sukcesu przedsiębiorstwa. Ponadto pracownicy z Ukrainy mogą ułatwić nawiązanie kontaktów handlowych z zagranicznymi partnerami, co przełoży się na wzrost poziomu eksportu.

Łatwa integracja

Warto podkreślić, że Ukraińcy stanowią jeden z istotnych segmentów funkcjonowania polskich przedsiębiorstw już od dłuższego czasu. Pracownicy z Ukrainy szybko adaptują się do polskich realiów ze względu na bliskość kulturową. Ponadto nie ma pomiędzy nami dużych barier językowych, co pozwala na łatwą komunikację nie tylko ze współpracownikami, ale również podczas obsługi klientów.

Wysokie kwalifikacje pracowników z Ukrainy

Większość Ukraińców, która zamieszkuje terytorium naszego kraju, posiada średnie lub wyższe wykształcenie. Co ważne, deklarują chęć do poszerzania swoich kompetencji. Poza pracownikami sezonowymi na polskim rynku pożądani są specjalistyczni pracownicy z Ukrainy, w tym lekarze, inżynierowie, eksperci finansowi czy specjaliści z branży IT. Zapotrzebowanie dotyczy też pracowników fizycznych, głównie budowlanych. Osoby z wykształceniem zawodowym to atrakcyjni kandydaci na spawaczy, monterów czy też pracowników magazynowych.

Wzrost gospodarczy kraju

Zatrudnianie pracowników z Ukrainy wspiera wzrost gospodarczy Polski oraz przyczynia się do rozwoju społecznego. Zatrudnianie imigrantów daje firmom większe możliwości rozwoju czy ekspansji na rynki zagraniczne. Wzrost gospodarczy przekłada się z kolei na poprawę warunków życia całego społeczeństwa.

Pracownicy z Ukrainy – skorzystaj z doświadczenia firmy outsourcingowej KONO!

Zatrudnianie pracowników z Ukrainy to często żmudny proces, obejmujący rekrutację, selekcję kandydatów, przygotowanie dokumentacji, a także zapewnienie transportu oraz zakwaterowania cudzoziemcom. KONO to innowacyjna firma outsourcingowa działająca od 2014 roku w dziedzinie HR. Świadczy usługi na rzecz rozwoju rynku pracy. KONO dysponuje siecią rekruterów w Europie Wschodniej, którzy skutecznie pozyskują pracowników z Ukrainy. Współpraca z KONO to oszczędność czasu i środków finansowych. Pracodawca nie musi przeprowadzać procesu rekrutacji, a agencja pilnuje formalności związanych z zatrudnianiem obcokrajowców i oferuje wsparcie w zakresie adaptacji pracownika w nowym miejscu pracy.

- Reklama -

Jesteś świadkiem interesującego wydarzenia?

Jesteś świadkiem wypadku, pożaru lub innego ważnego wydarzenia? wyślij do nas informacje, zdjęcie przez profil na Facebooku lub na adres email: kontakt@ycw.pl

Przeczytaj również

- Reklama -
- Reklama -

Najnowsze artykuły

Okulary dla dziecka — na co zwrócić uwagę?

Twoja pociecha potrzebuje okularów korekcyjnych lub przeciwsłonecznych? Jeśli nie wiesz, na co zwrócić uwagę podczas ich wybierania, nasz artykuł...
- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -