sobota, 25 maja, 2024
Warszawa News:

Producent wtryskiwaczy – na czym polega elastyczność w produkcji?

Czego rynek motoryzacyjny oczekuje od producentów wtryskiwaczy? Dzisiaj nie jest to już tylko wysoka jakość oferowanych produktów, ale też gotowość do podejmowania wyzwań, otwartość na innowacje, elastyczne podejście do procesów produkcyjnych. O tym, jak funkcjonuje współczesne przedsiębiorstwo działające w tym sektorze opowiada przedstawiciel WUZETEM – Warszawskich Zakładów Mechanicznych.

Jakie znaczenie dla produkcji ma elastyczność?

W prowadzeniu procesów produkcyjnych, ale też w świadczeniu usług związanych z obróbką termiczną stali czy regeneracją zużytych części motoryzacyjnych konieczne jest zachowanie elastyczności. Konieczność dopasowania się do dynamicznie zmieniającego się rynku zauważają firmy z wszystkich sektorów, w tym firma WUZETEM – Warszawskie Zakłady Mechaniczne. Dysponując nowoczesnym parkiem maszynowym od lat oferuje ona bogaty asortyment stalowych komponentów do aut osobowych, dostawczych i innych wykorzystywanych w celach zawodowych oraz prywatnych.

Jednak potrzeby rynkowe są jeszcze większe, a w ich realizacji firmie WUZETEM pozwoliła koncesja MSWiA dająca pełne prawo do wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym.

Wytrzymałość i wydajność produkcji – ambitne cele

Duża konkurencja niemal w każdym sektorze gospodarki, wymusza nie tylko ciągłe rozszerzanie i doskonalenie oferty, ale też konieczność prowadzenia procesów produkcyjnych i świadczenia usług w wydajny i stabilny sposób. Dlatego też firmy zakładają sobie każdego roku cele do osiągnięcia.

Jak informuje Grzegorz Kaczyński, lider Działu Rozwoju Badań i Konstrukcji w przypadku WUZETEM jest to: „Wdrożenie nawet 25 nowych referencji każdego roku”. Jak dodaje, to klienci decydują o tym, co znajdzie się w ofercie i jaki finalnie kształt ona przybierze. Na podstawie zebranych danych, firma jest w stanie stworzyć plan nowych uruchomień, który zostaje wdrożony po akceptacji przez Zarząd.

Zasadność funkcjonowania Działu Rozwoju

Żadne procesy w firmie nie mogą odbywać się bez opracowanego planu, a nad jego przygotowaniem, wdrożeniem i udoskonaleniem czuwa Dział Rozwoju, Badań i Konstrukcji. Ma on ogromne znaczenie dla efektywności realizowanych projektów. Z czasem zasadne okazało się uruchomienie również Laboratorium Badawczo-Rozwojowego, które bada charakterystykę detali i przekazuje informacje potrzebne do opracowania dokumentacji konstrukcyjnej.

Działania te, zgodne z oczekiwaniami rynkowymi, pozwalają na projektowanie i produkowanie elementów precyzyjnych do maszyn, pojazdów oraz urządzeń. Gotowe komponenty, zweryfikowane pod względem konstrukcyjnym i funkcjonalnym trafiają do sprzedaży. Poprzedza to badanie i weryfikacja potwierdzająca wysoką jakość wyrobów i zgodność z normami na każdym etapie procesu.

Jesteś świadkiem interesującego wydarzenia?

Jesteś świadkiem wypadku, pożaru lub innego ważnego wydarzenia? wyślij do nas informacje, zdjęcie przez profil na Facebooku lub na adres email: kontakt@warszawanews.pl

Przeczytaj również

- Reklama -

Najnowsze artykuły

Klub fitness na warszawskim Mokotowie – jaki wybrać i dlaczego?

Mokotów to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się dzielnic Warszawy, która przyciąga wielu mieszkańców. Jedną z cech Mokotowa, dzięki...
- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -