test
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Warszawa News:

Rehabilitacja w domu pacjenta prywatnie – współczesna moda czy potrzeba?

Największą grupa odbiorców rehabilitacji w domu pacjenta prywatnie są osoby po zabiegach, operacjach lub osoby starsze. Jednak coraz częściej po ta usługę sięgają osoby młodsze, co podyktowane jest jednocześnie wysoka, jakością usług, wygodą i oszczędnością czasu.

Komu potrzebna jest rehabilitacja w domu pacjenta prywatnie?

Pacjenci, którzy przeszli operacje jak endoproteza biodra, kolana, operacje kardiologiczne, czy po incydentach neurologicznych, to przede wszystkim najbardziej potrzebujące osoby. We wczesnym etapie po udarze czy operacji dojazd na cykliczne spotkania do ośrodka lub przychodni stanowiły nie tylko duże wyzwanie, ale często mogłyby uniemożliwić kontynuowanie fizjoterapii. Rehabilitacja w domu pacjenta prywatnie w Warszawie to odpowiedź na potrzeby tych osób, dzięki czemu mogą bezpiecznie, wygodnie i pod profesjonalnym okiem wracać do formy.

Pacjenci po operacji jak rekonstrukcja ACL, po szyciu łąkotki, lub po operacjach kręgosłupa to również coraz częściej osoby młodsze około 40 roku życia, lub młodzi sportowcy. Ta grupa osób również często korzysta z rehabilitacji domowej. Coraz częściej tego typu usługi zamawiają również młode mamy, aby w sposób świadomy i bezpieczny wracać do formy po porodzie. Dzięki usłudze mobilnej nie muszą rozstawać się z dzieckiem i jednocześnie mogą zadbać o siebie.

5 powodów, dla których warto skorzystać z rehabilitacji w domu pacjenta prywatnie?

Pierwsza zaletą, jaką nacechowana jest rehabilitacja w domu pacjenta prywatnie to przede wszystkim wygoda, pacjent może w dowolnym miejscu domu, mieszkania usytuować się z fizjoterapeuta, który przeprowadzi wizytę. Na rozstawienie stołu i/lub maty nie potrzeba dużo miejsca, a pacjent może skorzystać z profesjonalnej opieki nie wychodząc z domu.

Oszczędność czasu i kosztów to kolejne dwie zalety, które wysuwają się na pierwszy plan. Dzięki rehabilitacji domowej to fizjoterapeuta dojeżdża do Ciebie i nie tracisz czasu w korkach, komunikacji. Brak dojazdu to również oszczędność pieniędzy, jakie zaoszczędzisz na bilety lub samochód, aby dojechać. Usługa w domu ma ceny porównywalne lub niższe od tych, które proponują częste duże kliniki.

W rehabilitacji z dojazdem elastyczny grafik to podstawy z fizjoterapeuta dogadasz kolejne terminy spotkań tak, aby odpowiadały one Tobie i fizjoterapeucie. Dzięki temu uda się uniknąć stresu czy nerwów związanych z napiętym harmonogramem dnia. Piątą zaletą tej usługi jest redukcja stresu i poczucie bezpieczeństwa w terapii wynikające między innymi z otoczenia domowego.

Czego możesz się spodziewać po rehabilitacji w domu pacjenta prywatnie?

Wizyta rehabilitacji w domu pacjenta prywatnie niczym nie odbiega od tej przeprowadzanej w warunkach gabinetowych. Doświadczony fizjoterapeuta przyjeżdża na wizytę a następnie przeprowadza wywiad i szczegółowe badanie funkcjonalne, dzięki któremu stawia odpowiednią diagnozę fizjoterapeutyczną. Jest to podstawa do planowania terapii pacjenta i rozwiązania jego problemów zdrowotnych.

Do terapii nie potrzeba dużo miejsca ani specjalistycznego sprzętu, bo tym, co jest najistotniejsze w udanej terapii to doświadczony i skuteczny fizjoterapeuta. Rehabilitacja jest procesem, który programuje specjalista i często musi trwać tak, aby efekt był trwały i zadowalający dla pacjenta.

Jesteś świadkiem interesującego wydarzenia?

Jesteś świadkiem wypadku, pożaru lub innego ważnego wydarzenia? wyślij do nas informacje, zdjęcie przez profil na Facebooku lub na adres email: kontakt@warszawanews.pl

Przeczytaj również

- Reklama -

Najnowsze artykuły

Dlaczego warto wynająć kontener na odpady przed remontem mieszkania w Warszawie?

Remont mieszkania to przedsięwzięcie, które generuje znaczne ilości odpadów budowlanych. Gruz, stare meble, odpady drewniane, metalowe i plastikowe –...
- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -