piątek, 24 maja, 2024

Rusza akcja szczepień osób w kryzysie bezdomności

- Reklama -

Według różnych danych Warszawę zamieszkuje ok. 3000 osób bezdomnych. Miasto Stołeczne Warszawa nie zapomina o nich i uruchamia akcje szczepień osób w kryzysie bezdomności.

W czasie pandemii koronawirus, która tak mocno dotyka nas wszystkich, często zapominamy o osobach w kryzysie bezdomności. Miasto Stołeczne Warszawa rusza z akcją szczepień przeciw COVID-19 w noclegowni przy ul. Kaczorowej 39. Szczepienia będą odbywać się z wykorzystaniem jednodawkowego preparatu firmy Johnson & Johnson. W akcji uczestniczyć będą stołeczni strażnicy miejscy, którzy są również ratownikami medycznymi. Strażnicy pomogą w organizacji przedsięwzięcia, w tym m.in. w wypełnieniu kwestionariusza kwalifikacji do szczepień, zweryfikowaniu tożsamości i zadbają o bezpieczeństwo osób, które zgłoszą się na szczepienia. Za organizację szczepień w noclegowni przy ul. Kaczorowej odpowiada miejski podmiot leczniczy SZPZLO Warszawa- Wawer, który prowadzi miejski punkt szczepień powszechnych przy ul. Żegańskiej 1a.

Foto:FB/Renata Kaznowska – Wiceprezydent m.st. Warszawy

- Reklama -

Jesteś świadkiem interesującego wydarzenia?

Jesteś świadkiem wypadku, pożaru lub innego ważnego wydarzenia? wyślij do nas informacje, zdjęcie przez profil na Facebooku lub na adres email: kontakt@ycw.pl

Przeczytaj również

- Reklama -
- Reklama -

Najnowsze artykuły

Pracownicy z Ukrainy – jakie korzyści mogą przynieść Twojej firmie?

Rynek w naszym kraju od dłuższego czasu boryka się z niedoborem rąk do pracy. Braki dotyczą przede wszystkim branży...
- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -