sobota, 23 września, 2023

Rynek nieruchomości na Wawrze

- Reklama -

Jeśli chodzi o obszar terytorialny, Wawer jest największą dzielnicą Warszawy. Ze względu na dużą powierzchnię, znajduje się tu wiele terenów zielonych, co zachęca do zamieszkania właśnie w tej części miasta. Jak na warszawskim Wawrze wygląda rynek nieruchomości? Jakie lokale można znaleźć w ofercie deweloperów?

Szeroka oferta od deweloperów

Wawer to idealne miejsce do zamieszkania dla tych, którzy cenią sobie przestrzeń. Są tu rozległe tereny zielone, gdzie można wyjść na spacer czy też pobiegać. Dużą powierzchnię mają również nieruchomości, co może zachęcać do wyboru lokalizacji osoby, które lubią przestronne wnętrza. Nowe mieszkania na Wawrze są najczęściej 3-pokojowe. W ofercie deweloperów można znaleźć też wiele lokali większych. Największe mieszkania mają aż 5 pokoi, a ich powierzchnia sięga 182 m2.

Rynek nieruchomości na Wawrze charakteryzuje się szeroką ofertą zwłaszcza jeśli chodzi o rynek pierwotny. Deweloperzy oprócz dużych mieszkań budują też niewielkie kawalerki. Bez problemu można dostać tu lokale o powierzchni poniżej 30m2. 1-pokojowe mieszkania na Wawrze to idealny wybór dla osób młodych, które lubią spędzać czas aktywnie i zależy im na bliskości do parku czy lasu, a także dla osób starszych, które chciałyby odpocząć od miejskiego zgiełku, ale z drugiej strony nie chcą wyprowadzać się dalej. Bez problemu można znaleźć tu osiedla, na których w budynkach są zamontowane windy, co jest ogromną wygodą nie tylko w przypadku seniorów, ale i młodych rodzin.

Analizując rynek nieruchomości na Wawrze można zauważyć, że jest to jedna z niewielu lokalizacji, gdzie można kupić nowy dom. To opcja dla tych, którym zależy nie tylko na tym, żeby mieć przestronne wnętrze, ale i własny ogródek. Deweloperzy budując domy często przewidują nawet budowę własnych garaży, co jest z kolei idealną opcją dla tych, którym zależy na tym, żeby ich auto nie stało na parkingu naziemnym.

Ceny wcale nie są wysokie

Są osoby, które są przekonane co do tego, że nowe mieszkania na Wawrze kosztują krocie. Rzeczywiście ceny nieruchomości są duże, ale trzeba liczyć się z tym, że dotyczy to nie tylko tej lokalizacji. Biorąc pod uwagę, że Wawer jest warszawską dzielnicą, mieszkania z rynku pierwotnego wcale nie są tu tak drogie, jak mogłoby się wydawać. W ofercie deweloperów bez problemu można znaleźć oferty nieruchomości w cenie poniżej 8000 zł/m2.

Co ciekawe, niewielkie mieszkanie na Wawrze można kupić w cenie poniżej 250 000 zł, natomiast najtańszy nowy dom już za 550 000 zł. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na to, że na cenę nieruchomości wpływa nie tylko metraż. To ile trzeba zapłacić deweloperowi za mieszkanie zależy również od dokładnej lokalizacji, standardu wykończenia, ilości miejsc parkingowych i innych udogodnień.

W porównaniu do mieszkań z rynku wtórnego, można zauważyć, że mieszkania z rynku pierwotnego są droższe. Trzeba jednak brać pod uwagę to, że koszt remontu nieruchomości z drugiej ręki może być o wiele wyższy, niż koszt wykończenia lokalu w stanie deweloperskim.

Sprawdź ofertę nowych mieszkań na Wawrze – https://rynekpierwotny.pl/s/nowe-mieszkania-warszawa-wawer/

- Reklama -

Jesteś świadkiem interesującego wydarzenia?

Jesteś świadkiem wypadku, pożaru lub innego ważnego wydarzenia? wyślij do nas informacje, zdjęcie przez profil na Facebooku lub na adres email: kontakt@warszawanews.pl

Przeczytaj również

- Reklama -
- Reklama -

Najnowsze artykuły

Na Bulwarach Wiślanych stanął ogólnodostępny alkomat

Na Skwerze Kahla w Warszawie, przy ulicy Tamka, w wejściu na popularne wśród warszawiaków Bulwary Wiślane, pojawił się pierwszy...
- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -