wtorek, 23 kwietnia, 2024

Wielka walka z wandalizmem w metrze. Tajniacy wkraczają do akcji

- Reklama -

W ostatnim czasie dochodzi do kolejnych aktów wandalizmu w warszawskim metrze. Czy miasto ma plan na powstrzymanie chuliganów?

W ostatnim czasie nasila się działalność chuliganów dewastujących pociągi metra. Dla przypomnienia pierwszy incydent miał miejsce w nocy z 12 na 13 września około godziny 2.00 na stacji Młynów, a drugi na południowym odcinku I linii we wczesnych godzinach porannych.

Straty powstałe na skutek działalności wandali graficiarzy uszczuplają budżet miasta, a co za tym idzie wszystkich mieszkańców Warszawy. Dodatkową niegodnością powstałą przez tego typu incydenty są zakłócenia w kursowaniu pociągów metra. Z chuliganami miasto ma zamiar walczyć z pomocą jeżdżącej metrem policji oraz tajniaków.

Sprawą wandali zajmuje się już Policja, a Warszawa chce jeszcze mocniej zaangażować się w walkę o bezpieczeństwo i estetykę wspólnych przestrzeni – mówi Michał Domaradzki, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, który był jednym z inicjatorów spotkania, dotyczącego bezpieczeństwa pasażerów w podziemnej kolei.

„Roszczenia będą obejmować nie tylko straty poniesione w wyniku uszkodzenia mienia, ale także te wynikające z opóźnień w kursowaniu składów. Są to kwoty sięgające nawet setek tysięcy złotych.”

- Reklama -

Jesteś świadkiem interesującego wydarzenia?

Jesteś świadkiem wypadku, pożaru lub innego ważnego wydarzenia? wyślij do nas informacje, zdjęcie przez profil na Facebooku lub na adres email: kontakt@ycw.pl

ŹródłoFoto: Pixabay

Przeczytaj również

- Reklama -
- Reklama -

Najnowsze artykuły

Organizacja pogrzebów przez zakłady pogrzebowe

Zakłady pogrzebowe odgrywają kluczową rolę w organizacji ceremonii pogrzebowych, zapewniając kompleksową obsługę na każdym etapie. Ich głównym zadaniem jest...
- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -