sobota, 23 września, 2023

Ostry dyżur urazowo-ortopedyczny. Gdzie zgłosić się po pomoc w Warszawie w nagłych wypadkach?

- Reklama -

Ostry dyżur urazowo-ortopedyczny jest przeznaczony dla dzieci i osób dorosłych w przypadkach nagłych urazów ortopedycznych lub cierpiących na ostry ból kręgosłupa. Pacjenci otrzymują fachową pomoc lekarską w pilnych potrzebach, gdy doszło do złamania kończyny, zwichnięcia stawu, skręcenia lub stłuczenia kończyny, uszkodzenia więzadeł lub innych urazów narządów ruchu. Szybka interwencja lekarska jest konieczna po urazie jak najprędzej, ponieważ pomaga uśmierzyć ból, a postawienie trafnej diagnozy ma decydujący wpływ na dalsze leczenie oraz rehabilitację po urazie. Dlatego właśnie specjaliści w ramach ostrego dyżuru urazowo-ortopedycznego przyjmują 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, także w weekendy. W Warszawie usługa Ostrego Dyżuru Ortopedycznego jest dostępna również w Carolina Medical Center przy ul. Pory 78. Osoby dorosłe i dzieci mogą uzyskać konsultacje lekarzy specjalistów, diagnostykę obrazową oraz niezbędne zaopatrzenie ran i urazów. W klinice są wprowadzone i weryfikowane na bieżąco wszystkie procedury związane z obecnym stanem epidemiologicznym, zapewniając bezpieczeństwo pacjentów i personelu medycznego.

Zakres usług Ostrego Dyżuru Ortopedycznego

Celem szybkiej interwencji lekarzy specjalistów w ramach ostrego dyżuru jest jak najszybsza pomoc w zmniejszeniu dolegliwości bólowych oraz zdiagnozowanie i podjęcie stosownego leczenia. Konsultacje z zakresu ortopedii i chirurgii kręgosłupa są poparte dokładnymibadaniami obrazowymi, takimi jak rentgen czy tomografia komputerowa. Zaopatrzenie urazów to najczęściej nastawienie zwichnięć stawów, unieruchomienie złamań umożliwiające bezpieczne zrośnięcie się kości za pomocą przewiewnych gipsów lub ortez umożliwiających cyrkulację powietrza, odparowanie wody oraz zakładanie i zmiana opatrunków. Podczas dyżuru wykonywane są doraźne zabiegi ortopedyczne u osób dorosłych i dzieci. Najczęściej jest to operacyjne zespolenie złamań kości kończyn, nastawienie zwichnięć stawów, szycie mięśni i ścięgien oraz usuwanie krwiaków. Fachowa pomoc lekarska udzielana jest najczęściej pacjentom z urazami narządów ruchu, które powstają w wyniku nagłych zdarzeń losowych, kontuzji sportowych, a w przypadku dzieci najczęściej z powodu niezachowania należytej ostrożności podczas zabawy – szczególnie w terenie. Placówki medyczne wykonujące ostry dyżur urazowo-ortopedyczny zapewniają szybką pomoc osobom z urazami kończyn. Jednak w przypadku pacjentów, u których podczas urazu mogło dojść do uszkodzenia czaszki i utraty przytomności lub uszkodzenia narządów wewnętrznych, należy zwrócić się o pomoc do szpitali wielospecjalistycznych.

Dlaczego warto skorzystać z ostrego dyżuru ortopedycznego w szpitalach specjalistycznych?

W przypadkach nagłych, bolesnych kontuzji i urazów priorytetem jest udzielenie możliwie jak najszybszej pomocy lekarskiej. Ostre dyżury urazowo-ortopedyczne działające przy specjalistycznych centrach medycznych, jak na przykład Carolina Medical Center, wykonują całodobowo, bez długiego oczekiwania jak w szpitalach wielospecjalistycznych, zabiegi doraźnie ograniczające ból. Istnieje też możliwość dalszego leczenia i rehabilitacji w placówce wyspecjalizowanej w leczeniu kontuzji i urazów. Szpitale specjalizujące się w ortopedii i leczeniu kontuzji sportowych zatrudniają wyspecjalizowaną kadrę medyczną dysponującą dobrym sprzętem do diagnostyki obrazowej oraz do przeprowadzenia niezbędnych zabiegów i operacji w krótkim czasie po kontuzji.

- Reklama -

Jesteś świadkiem interesującego wydarzenia?

Jesteś świadkiem wypadku, pożaru lub innego ważnego wydarzenia? wyślij do nas informacje, zdjęcie przez profil na Facebooku lub na adres email: kontakt@warszawanews.pl

Przeczytaj również

- Reklama -
- Reklama -

Najnowsze artykuły

Na Bulwarach Wiślanych stanął ogólnodostępny alkomat

Na Skwerze Kahla w Warszawie, przy ulicy Tamka, w wejściu na popularne wśród warszawiaków Bulwary Wiślane, pojawił się pierwszy...
- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -