test
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Warszawa News:

Jak przebiega kurs na prawo jazdy kat. B?

Jeżeli chcesz zostać kierowcą, musisz odbyć najpierw odpowiedni kurs na prawo jazdy. Kategoria B uprawnia do prowadzenia samochodów osobowych. Jak przebiega takie szkolenie? O czym musisz pamiętać? Sprawdź, jak krok po kroku przejść przez szkolenie na prawo jazdy kat. B!

Pierwszy etap, czyli czas decyzji i formalności

Pierwszy krok to analiza dostępnych ofert oraz wybór najlepszej szkoły nauki jazdy. Zanim podejmiesz decyzję, zapoznaj się z informacjami o tym, co obejmuje dany kurs oraz przeczytaj opinie. Kiedy wybierzesz szkołę nauki jazdy, zapoznaj się z jej ofertą. Niektóre OSK, na przykład IntroHL w Warszawie, wprowadzają kilka wersji kursu kat. B. Zapoznaj się z ich szczegółami i wybierz pakiet, który najbardziej Ci odpowiada. 

Następnie musisz uzyskać numer PKK z urzędu oraz zapisać się na kurs w wybranej szkole. Możesz to zrobić za pośrednictwem strony internetowej, mailowo, telefonicznie lub osobiście w siedzibie wybranego OSK. Kiedy to zrobisz, przychodzi czas na pierwszą część szkolenia.

Drugi etap, czyli szkolenie teoretyczne

Po zrealizowaniu wszystkich formalności przychodzi czas na rozpoczęcie szkolenia. Zajęcia teoretyczne to pierwszy krok, który dzieli Cię od uzyskania uprawnień. Mogą odbywać się stacjonarnie lub zdalnie. Dodatkowo otrzymasz dostęp do oryginalnej bazy pytań egzaminacyjnych. Po zrealizowaniu tej części szkolenia przychodzi czas na egzamin teoretyczny w OSK. 

Jeżeli zdecydujesz się na kurs eksternistyczny, przed rozpoczęciem zajęć praktycznych zdajesz egzamin teoretyczny w WORD. Dodatkowo po szkoleniu teoretycznym przychodzi czas na zrealizowanie obowiązkowego kursu pierwszej pomocy.

Trzeci etap, czyli zajęcia praktyczne

Zajęcia praktyczne, czyli nauka jazdy u boku instruktora, to etap, na który czeka najbardziej wielu kursantów. Podczas nich odkrywasz tajniki jazdy samochodem i stajesz się uczestnikiem ruchu drogowego pod okiem szkoleniowca. Na każdym etapie nauki otrzymasz informacje o swoich postępach. Zwróć uwagę, czy Twoja szkoła jazdy nie realizuje sztucznej nauki jazdy na tzw. “patenty”. 

Pamiętaj, że umiejętności zdobyte podczas szkolenia będą Ci służyły przez całe życie, a nie tylko na egzaminie państwowym w WORD. Dlatego warto wybierać kursy, w których ofercie otrzymujesz gwarancję nauki jazdy na drogach ekspresowych oraz w różnych warunkach – nie tylko na trasach egzaminacyjnych. 

Po zrealizowaniu zajęć praktycznych odbywa się egzamin wewnętrzny na takich samych zasadach jak egzamin państwowy w WORD. Jeżeli instruktor oceni pozytywnie Twoje umiejętności, przychodzi czas na wizytę w WORD i ostateczny test. Kiedy okaże się, że potrzebujesz dodatkowych godzin jazdy, ustalasz je indywidualnie z instruktorem. 

Chcesz mieć pewność, że zdobyta wiedza i umiejętności pozwolą CI na spełnianie się w roli bezpiecznego i świadomego kierowcy? Sprawdź kurs prawa jazdy Warszawa w IntroHL.

W ramach szkolenia otrzymasz wsparcie instruktorów z doświadczeniem w egzaminowaniu kandydatów w WORD. Ich wiedza pozwala na zdiagnozowanie błędów, które mogłyby skutkować negatywnym wynikiem egzaminu oraz ich wyeliminowanie. Nauka jazdy u egzaminatorów – wejdź na wyższy poziom!

Jesteś świadkiem interesującego wydarzenia?

Jesteś świadkiem wypadku, pożaru lub innego ważnego wydarzenia? wyślij do nas informacje, zdjęcie przez profil na Facebooku lub na adres email: kontakt@warszawanews.pl

Przeczytaj również

- Reklama -

Najnowsze artykuły

Dlaczego warto wynająć kontener na odpady przed remontem mieszkania w Warszawie?

Remont mieszkania to przedsięwzięcie, które generuje znaczne ilości odpadów budowlanych. Gruz, stare meble, odpady drewniane, metalowe i plastikowe –...
- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -