wtorek, 23 kwietnia, 2024

Jeden z najdłuższych mostów pieszo-rowerowych świata powstanie w Warszawie!

- Reklama -

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podczas konferencji prasowej poinformował o nowej inwestycji, szczególnie ważnej dla mieszkańców Pragi. W ciągu 2-3 lat nowy most pieszo-rowerowy połączy Pragę-Północ z Bulwarami Wiślanymi znajdującymi się na terenie Śródmieścia!

Nowy most, który zszyje ze sobą dwa brzegi Wisły, będzie liczył prawie 500 metrów długości. Inwestycja ma na celu promowanie roweru jako środka komunikacji po mieście oraz przyczynić się do rozwoju Pragi Północ, umożliwiając łatwe przejście z tak mocno obleganych w lecie Bulwarów Wiślanych na drugą, również bardzo atrakcyjną stronę rzeki. Będzie to jeden z najdłuższych mostów pieszo-rowerowych na świecie.

Jak dowiedzieliśmy się podczas konferencji prasowej, powierzchnia dla pieszych i rowerzystów będzie połączona, aby ułatwić pieszym korzystanie m.in. z punktów widokowych. Prawdopodobnie budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku, po zakończeniu sezonu letniego. Koszt realizacji projektu wyniesie około 180 mln złotych. Jak podkreślił Rafał Trzaskowski, sytuacja ekonomiczna miasta jest trudna, ale udało się wygospodarować środki na tę inwestycję. Zgodnie z zapowiedzią pierwsze osoby skorzystają z mostu w 2023-2024 roku.

- Reklama -

Jesteś świadkiem interesującego wydarzenia?

Jesteś świadkiem wypadku, pożaru lub innego ważnego wydarzenia? wyślij do nas informacje, zdjęcie przez profil na Facebooku lub na adres email: kontakt@ycw.pl

Przeczytaj również

- Reklama -
- Reklama -

Najnowsze artykuły

Organizacja pogrzebów przez zakłady pogrzebowe

Zakłady pogrzebowe odgrywają kluczową rolę w organizacji ceremonii pogrzebowych, zapewniając kompleksową obsługę na każdym etapie. Ich głównym zadaniem jest...
- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -