sobota, 2 marca, 2024

Na Bulwarach Wiślanych stanął ogólnodostępny alkomat

- Reklama -

Na Skwerze Kahla w Warszawie, przy ulicy Tamka, w wejściu na popularne wśród warszawiaków Bulwary Wiślane, pojawił się pierwszy na świecie alkomat zewnętrzny, który działa niezależnie od warunków pogodowych. Urządzenie o nazwie ALKOSŁUPEK PROMILER jest ogólnodostępne i pracuje przez całą dobę. Koszt pomiaru wynosi 5 złotych i jest możliwy po dokonaniu opłaty kartą płatniczą. Alkomat jest obsługiwany jednym przyciskiem, a jego użycie jest proste i intuicyjne. Wystarczy podążać za instrukcjami wyświetlanymi na ekranie urządzenia, by w kilka chwil otrzymać wynik pomiaru.

„Chcieliśmy ułatwić mieszkańcom samodzielne sprawdzanie swojego stanu trzeźwości. Każdy może dobrowolnie sprawdzić jak wypita ilość alkoholu wpływa na jego organizm. Zakładamy, że w ten sposób zwiększy się umiejętność samokontroli u osób, które są zainteresowane pomiarami i pozytywnie wpłynie na podniesienie poziomu bezpieczeństwa na warszawskich ulicach. Projekt jest pilotażem i będziemy przyglądać się jak spełnia  potrzeby mieszkańców.” powiedział Pan Tomasz Pactwa, Dyrektor Biura Pomocy i Projektów Społecznych m.st. Warszawy.

upek

ALKOSŁUPEK PROMILER to alkomat zewnętrzny, który działa niezależnie od warunków pogodowych i jest ogólnodostępny na Skwerze Kahla w Warszawie. Urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby działać bez przerwy w niemal dowolnych warunkach atmosferycznych z precyzją wyniku wynoszącą +/- 10%. Należy jednak pamiętać, że wyniki pomiarów należy traktować wyłącznie jako poglądowe.

Projekt został zainicjowany przez Biuro Pomocy i Projektów Społecznych Miasta Stołecznego Warszawa, które już w 2018 roku zaproponowało instalację ogólnodostępnego publicznego alkomatu.

- Reklama -

Jesteś świadkiem interesującego wydarzenia?

Jesteś świadkiem wypadku, pożaru lub innego ważnego wydarzenia? wyślij do nas informacje, zdjęcie przez profil na Facebooku lub na adres email: kontakt@ycw.pl

Przeczytaj również

- Reklama -
- Reklama -

Najnowsze artykuły

Poznaliśmy wykonawcę pierwszego odcinka trzeciej linii metra

Informacje o tym, kto będzie odpowiedzialny za projekt pierwszego odcinka trzeciej linii metra w Warszawie, są już dostępne. Trasa,...
- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -