test
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Planujesz remont? Zadbaj o kontener na wywóz gruzu!

- Reklama -

Każdy generalny remont mieszkania lub domu powiązany jest z usunięciem gruzu, a także innych odpadów budowlanych. Im więcej jest pokruszonego betonu, kafli oraz cegieł, tym większy staje się problem, co z nimi zrobić. Warto wiedzieć, że gruz nie zalicza się do odpadów komunalnych. Oznacza to, że nie może być on wyrzucany do przydomowych kontenerów oraz śmietników. Sposobów na usunięcie gruzu jest kilka: wypożyczenie kontenera, samodzielne wywiezienie lub oddanie go osobom prywatnym lub firmom ogłaszającym się w sieci.

Co zaliczamy do gruzu?

Ogólnie rzecz biorąc, gruz to wszystko, co zostało po wyrobach ceramiki budowlanej. Są to m.in.:

  • dachówki,
  • miałki tynk,
  • potłuczone pustaki,
  • skute płytki.

Co więcej, prawo budowlane ustala trzy grupy rodzaju gruzu poremontowego ze względu na zawarte w nim materiały.

  • Grupa I – zalicza się do niej pozostałości cegieł lub betonu,
  • Gruba II – do tej grupy zaliczają się wyszczególnione odpady z grupy pierwszej. Dodatkowo, znajdują się tu także plastikowe opakowania, występowanie folii, butelki PET, drewno, złom oraz szkło.
  • Grupa III – jest to poszerzenie grupy drugiej. W jej skład wchodzi wszystko to, co w grupie wyżej, jednak dodatkowo zawiera się obecność wiader po malowaniu, worków, styropianu oraz innych pobocznych poremontowych odpadów.

Profesjonalny wywóz gruzu – Warszawa i okolice.

W stolicy znajduje się mnóstwo firm, które zajmują się wywozem gruzu. Przykładem jest firma Klin, która oferuje nie tylko wywóz gruzu Warszawa, ale również śmieci oraz odpadów komunalnych, a także ich utylizację. Podczas wyboru firmy należy zwrócić uwagę na ochronę środowiska – nie wszystkie firmy bowiem przewożą oraz utylizują gróz zgodnie z prawem. 

Niezbędne to przewożenia gruzu są specjalne kontenery. Powstałe podczas remontu czy budowy domu śmieci bardzo często są trudne do uprzątnięcia z uwagi na ich gabaryty. Nie każdy ma jednak dostęp do takiego kontenera. Istnieje jednak łatwe rozwiązanie. Wynajem firmy zajmującej się profesjonalnym wywozem gruzu nie obciąża budżetu, a jednocześnie właściciel nie musi przejmować się procedurą związaną z ich utylizacją, a także problemem jakim jest transport oraz prawem. Warto wybierać firmy, które są w stanie dostarczyć kontener jeszcze tego samego dnia. Świadczy to o wysokim profesjonalizmie oraz uwadze, jaką przykuwają do klienta. 

- Reklama -

Jesteś świadkiem interesującego wydarzenia?

Jesteś świadkiem wypadku, pożaru lub innego ważnego wydarzenia? wyślij do nas informacje, zdjęcie przez profil na Facebooku lub na adres email: kontakt@ycw.pl

Przeczytaj również

- Reklama -
- Reklama -

Najnowsze artykuły

Okulary dla dziecka — na co zwrócić uwagę?

Twoja pociecha potrzebuje okularów korekcyjnych lub przeciwsłonecznych? Jeśli nie wiesz, na co zwrócić uwagę podczas ich wybierania, nasz artykuł...
- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -