sobota, 25 maja, 2024

Prestiżowe nagrody świata mody rozdane! – ELLE STYLE AWARDS 2022

- Reklama -

5 kwietnia już po raz ósmy zostały wręczone statuetki ELLE STYLE AWARDS. To międzynarodowa nagroda, którą ELLE przyznaje na całym świecie najlepszym projektantom, modelkom, fotografom. W tym roku zwycięzcy konkursu, osobowości świata mody i kultury, goście i partnerzy Burda International Polska – wydawcy magazynu ELLE, spotkali się podczas uroczystej gali na Trybunie Honorowej Warszawskiego Toru Wyścigów Konnych.

Statuetki ELLE Style Awards, ufundowane przez firmę jubilerską Apart, trafiły do rąk zwycięzców konkursu w sześciu kategoriach wpisanych w charakter magazynu ELLE: Fotograf Roku, Odkrycie Roku, Marka Roku, Modelka Roku, Ikona Stylu, którą wybrały czytelniczki w głosowaniu w serwisie ELLE.pl i po raz pierwszy w kategorii: Moda Audiowizualna.

Galę wręczenia nagród poprowadził Olivier Janiak, a rozpoczęła ją Joanna Lorynowicz – redaktorka naczelna magazynu ELLE, witając wszystkich gości. Relacje z wydarzenia można było śledzić na profilach społecznościowych ELLE. Kto zdobył tegoroczne statuetki? O kim nie przestajemy mówić w tym roku i komu nagroda otwiera drzwi do kariery?

fot. Piętka Mieszko/AKPA

Oto wyniki ELLE STYLE AWARDS 2022:

Ikona Stylu – AGNIESZKA WOŹNIAK-STARAK

Prezenterka telewizyjna i radiowa. Znana z oryginalnego stylu, który odzwierciedla najnowsza kolekcja „Zocha” nawiązująca do sztuki Zofii Stryjeńskiej i zrealizowana razem z marką VICHER.

Marka Roku – LEBRAND

Każdy rok to dla Pauliny Pyszkiewicz, założycielki marki LEBRAND, kolejny krok milowy w karierze. Ekspansja za granicę to jeden z nich.

Modelka Roku – MAJA ZIMNOCH

Bohaterka wrześniowej okładki ELLE. Zanim cztery lata temu zadebiutowała na wybiegu Diora i Valentino, trenowała piłkę nożną.

Odkrycie Roku – BOŻENA WYDROWSKA

Znana jako Bożna. Jedna z bardziej rozpoznawalnych postaci polskiej sceny voguingowej i promotorka kultury ballroom.

Fotograf Roku – LOLA BANET

Ukończyła prawo na Uniwersytecie we Wrocławiu, ale zamiast na sali sądowej wolała widzieć siebie za obiektywem. Debiutowała na łamach ELLE.

Moda Audiowizualna – LUKE JASCZ

Czyli Łukasz Jasiukowicz. Autor nowatorskich teledysków i video związanych z modą. Ostatnio eksperymentuje z cyberprzestrzenią.

Wieczór uatrakcyjnił występ Luny, która jest odkryciem polskiej sceny alternatywnej. Goście mogli podziwiać pokaz voguingowy przygotowany przez Bożenę Wydrowską – tegoroczną laureatkę ESA w kategorii Odkrycie Roku oraz kolektyw Kiki House of Sarmata. Na uwagę zasługiwały prace ukraińskich artystów takich jak Yuliya Postushna – stylistka i projektantka, Artur Verkhovetskyi – utalentowany fotograf, którzy od wielu lat związani są ze światem mody.

- Reklama -

Jesteś świadkiem interesującego wydarzenia?

Jesteś świadkiem wypadku, pożaru lub innego ważnego wydarzenia? wyślij do nas informacje, zdjęcie przez profil na Facebooku lub na adres email: kontakt@ycw.pl

Przeczytaj również

- Reklama -
- Reklama -

Najnowsze artykuły

Pracownicy z Ukrainy – jakie korzyści mogą przynieść Twojej firmie?

Rynek w naszym kraju od dłuższego czasu boryka się z niedoborem rąk do pracy. Braki dotyczą przede wszystkim branży...
- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -