test
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Warszawa News:

Rower nowy czy używany – najkorzystniejsza opcja do wyboru

Wydawać by się mogło, że kupno roweru nie powinno sprawiać żadnych problemów. Tym bardziej że jednoślady można znaleźć nie tylko w sklepach, ale i w serwisach społecznościowych. Realia pokazują, że nie jest to tak proste, jak wiele osób myśli. Cel jest prosty – zakup dobrego pojazdu w maksymalnie niskiej cenie. Wybór jest pomiędzy rowerami nowymi oraz używanymi. Należy więc sprawdzić, która z tych opcji wydaje się zdecydowanie korzystniejsza.

Dokładnie wiem, co kupuję

Tak chyba najprościej można opisać nowy rower, który czeka w sklepie. Finalny koszt pojazdu znany jest od samego początku. Nie trzeba będzie liczyć się z tym, że po zakupie, trzeba będzie kupić nowe opony, hamulce lub też inne elementy, ponieważ wszystko jest nowe. Co więcej, w razie ewentualnych wad lub usterek, można liczyć na sprawnie działający serwis gwarancyjny. Ktoś powie, że za to cena jest wyższa. Tylko w tym momencie warto zapytać o to, ile tak naprawdę zapłaci się za rower używany? Kwestia ta zostanie wyjaśniona nieco później.

Powracając do rowerów nowych, nowy rower jest w pełni do przewidzenia. Tzn. z góry będzie można oszacować jego okres eksploatacji bez konieczności ponoszenia kolejnych kosztów. Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od tego, jak pojazd będzie często używany. Dla niektórych będzie to jednoślad służący tylko do okazyjnych wycieczek. Nie zabraknie jednak takich osób, które z wielką przyjemnością będą każdego dnia przemierzać na swoim pojeździe wiele kilometrów. Warto jednak zaznaczyć, że nawet bardzo intensywne użytkowanie dobrych jakościowo rowerów nie oznacza, że już po roku trzeba będzie liczyć się z wymianą części. Rowery wykonane przez solidnego producenta, są w stanie posłużyć bez żadnych zastrzeżeń przez długie lata.

Nie kupuj kota w worku

Chyba tak właśnie można określić rowery używane – „kot w worku”. Nigdy tak naprawdę nie można być pewnym tego, co się otrzymuje. Pomimo gorących zapewnień sprzedawcy, że rower „praktycznie stał nieużywany” i jest „jak nówka”, nie można wiedzieć, czy tak faktycznie jest. Często właśnie takie słowa kończą się tym, że rower zaczyna się szybko psuć i potrzebne są nowe części. Rower został wystawiony za 200 lub 300 zł? Nie lada okazja. Tylko czy faktycznie będzie to finalny koszt? Calkiem prawdopodobne, że nie. Trzeba bowiem do tego liczyć cenę części, które trzeba będzie wymienić. Może nie od razu (chociaż takich sytuacji jest bardzo mało), ale w ciągu pół roku na pewno. Jak więc widać, cena roweru faktycznie rośnie. Co więcej, takie pojazdy nie mają gwarancji, więc za ewentualne usługi serwisowe należy zapłacić z własnej kieszeni.

Rower dopasowany do potrzeb użytkownika

To fakt, że rynek obfituje w wiele kuszących ofert, jeżeli chodzi o rowery używane. Trzeba się jednak nad nimi poważnie zastanowić. Tym bardziej że sklep rowerowy Warszawa Praga oferuje jednoślady, jakie są aktualne pod kątem współczesnej technologii, w tym jeżeli chodzi chociażby o konstrukcję ramy, napęd, amortyzację i wiele innych udogodnień, które sprawiają, iż jazda staje się zdecydowanie przyjemniejsza. Takich możliwości nie jest w stanie zapewnić rower używany.

Do zakupu roweru należy podejść z odpowiednią uwagą. Tak, aby być pewnym tego, że pojazd będzie w stanie spełnić oczekiwania danej osoby. Nie tylko, jeżeli chodzi o osoby dorosłe. Również dzieci chcą stać się posiadaczami takich rowerów, jakie pomogą im odkrywać uroki przebywania na świeżym powietrzu. Czas więc na to, aby dokonać zakupu dobrego roweru, który jest dobrą opcją na współczesne czasy.

Jesteś świadkiem interesującego wydarzenia?

Jesteś świadkiem wypadku, pożaru lub innego ważnego wydarzenia? wyślij do nas informacje, zdjęcie przez profil na Facebooku lub na adres email: kontakt@warszawanews.pl

Przeczytaj również

- Reklama -

Najnowsze artykuły

Dlaczego warto wynająć kontener na odpady przed remontem mieszkania w Warszawie?

Remont mieszkania to przedsięwzięcie, które generuje znaczne ilości odpadów budowlanych. Gruz, stare meble, odpady drewniane, metalowe i plastikowe –...
- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -