Samochody zastępcze są obecnie bardziej popularne niż chociażby kilka lat temu. Jeżeli Twoje auto zostało unieruchomione z winy innego kierowcy, warto skorzystać z możliwości wypożyczenia pojazdu zastępczego. Sprawdź, w jakich przypadkach należy Ci się samochód zastępczy z oc sprawcy!

  1. Samochód zastępczy z oc sprawcy
  2. Auto zastępcze – jak długo przysługuje?
  3. Wypożyczalnia samochodów Warszawa
  4. Wynajem samochodów Warszawa

Jeżeli Twój samochód nie nadaje się do użytku po wypadku lub kolizji drogowej spowodowanej przez innego kierowcę, masz prawo do wypożyczenia samochodu zastępczego. Warto wiedzieć, jakie warunki trzeba spełnić, aby móc go bezpłatnie otrzymać. Jeżeli interesuje Cię tematyka pojazdów zastępczych, zapoznaj się z poniższymi informacjami.

Samochód zastępczy z oc sprawcy

Kierowcy często zastanawiają się, komu i kiedy przysługuje samochód zastępczy z OC sprawcy. Istnieje kilka warunków, które należy spełnić w celu otrzymania takiego pojazdu. Pojazd zastępczy należy Ci się w przypadku gdy Twój samochód został uszkodzony z winy innego uczestnika ruchu drogowego. Nie możesz z tego powodu korzystać ze swojego auta w takim samym zakresie jak przed szkodą, a samochód jest Ci potrzebny do zaspokojenia niezbędnych potrzeb (takich jak np. dojazd do pracy). Ubezpieczyciele często współpracują z wypożyczalniami samochodów. Pamiętaj, że ubezpieczyciel pokryje tylko i wyłącznie koszt wynajmu auta zastępczego, którego klasa nie przewyższa klasy Twojego samochodu.

Auto zastępcze – jak długo przysługuje?

Samochód zastępczy na koszt ubezpieczyciela jest wypożyczany na czas naprawy własnego samochodu. Jednak jeżeli wystąpi szkoda całkowita, czyli sytuacja, w której koszt naprawy samochodu przerósłby jego wartość, ubezpieczyciel zaoferuje Ci równowartość ceny samochodu. W takim przypadku z samochodu zastępczego możesz zazwyczaj korzystać do dnia wypłaty odszkodowania.

Wypożyczalnia samochodów Warszawa

Ubezpieczyciel wypłacił Ci odszkodowanie ze względu na wystąpienie szkody całkowitej i nie masz już możliwości używania samochodu zastępczego, a Ty nadal nie wiesz, na jaki model nowego pojazdu się zdecydować? W takim razie do czasu zakupu nowego auta warto skorzystać z usług wypożyczalni samochodów. Wypożyczalnie mają w ofercie różne modele pojazdów, dzięki czemu na pewno znajdziesz coś dla siebie. Jednocześnie być może wypożyczony samochód tak przypadnie Ci do gustu, że zdecydujesz się na zakup takiego samego lub podobnego model. Dobre wypożyczalnie oferują pojazdy wysokiej jakości, posiadające takie udogodnienia jak np. klimatyzacja, poduszki powietrzne, dynamiczne silniki czy szyby sterowane elektrycznie. Dzięki temu możesz cieszyć się dużym komfortem jazdy aż do czasu zakupu nowego auta. Jeżeli tym, czego szukasz, jest wypożyczalnia samochodów w Warszawie, wejdź na stronę: wynajem samochodów Warszawa.

Wynajem samochodów Warszawa

Zdarza się, że kierowcy spotykają się z różnego rodzaju trudnościami jeżeli chodzi o otrzymanie samochodu zastępczego od ubezpieczyciela. Na szczęście istnieją firmy, które pomagają rozwiązać  tego typu problemy (Samochód zastęczy z oc sprawcy towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych). Pomagają one swoim klientom, których samochód został uszkodzony z winy innego kierowcy. Pracownicy takich firm załatwią za Ciebie wszystkie niezbędne formalności i zorganizują samochód zastępczy, z którego możesz bezpłatnie korzystać do momentu naprawy Twojego auta lub wypłaty odszkodowania. Jeżeli chodzi o wynajem samochodów, Warszawa jest miejscem, gdzie znajdziesz usługi najwyższej jakości.

Wypadek lub kolizja drogowa to sytuacje, z którymi nikt nie chce się spotykać. Jednak niestety się zdarzają, dlatego warto wiedzieć, gdzie szukać pomocy w kwestii wynajmu samochodu zastępczego na koszt ubezpieczyciela. Pozwoli to na szybkie załatwienie sprawy i uniknięcie wielu niepotrzebnych trudności.