Polisolokaty to produkt finansowy, który łączy ze sobą znamiona ubezpieczenia na życie oraz ubezpieczenia funduszu kapitałowego. Jak więc można się zorientować, zawiera się w tym przypadku umowę mającą charakter mieszany. Prawda jest jednak taka, że taka umowa niewiele ma wspólnego z ubezpieczeniem, ponieważ większość pieniędzy wpłacana na tego rodzaju polisę jest inwestowana w fundusze inwestycyjne. Swego czasu mówiło się, że oszczędzanie w ten sposób pozwoli nazbierać dodatkową emeryturę, którą będzie można w późniejszych latach wykorzystać na życie. Niestety, polisolokaty okazały się nie przynosić zysków, przez co większość osób stara się odzyskać wpłacone na nie pieniądze. Jak szybko i skutecznie przejść przez proces rezygnacji i odzyskać utracone przy wypłacie świadczenia wykupu oszczędności?
- Naruszone zbiorowe interesy klienta – co to znaczy?
- Czy Skandia/Vienna Life oddają pieniądze?
- Jak bezpiecznie przejść przez proces rezygnacji z umowy?
- Do kogo zwrócić się o pomoc przy rezygnacji z ubezpieczenia?
Naruszone zbiorowe interesy klienta – co to znaczy?
Do 2015 roku Skandia miała w swojej ofercie polisolokaty – czyli umowy mieszane, w których skład wchodziły ubezpieczenia na życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym. Z uwagi na liczne skargi klientów Towarzystw Ubezpieczeniowych UOKiK (Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów) objął umowy UFK specjalnym postępowaniem i dopatrzył się w nich zapisów naruszających zbiorowe interesy konsumentów. Czytając informacje dostępne na stronie https://oplatylikwidacyjne24.pl/polisolokaty-skandia/ można dowiedzieć się, że podpisując umowę ze Skandią to właśnie na właścicielu umowy UFK (czyli tobie) leżą wszystkie negatywne następstwa związane z polisą. To ty musisz spłacać koszty początkowe związane z zawarcie umowy oraz akwizycją. To ty ponosisz pełne ryzyko za niepowodzenie inwestycji, przez co możesz stracić swoje pieniądze z dnia na dzień. Dodatkowo, pobieranie opłaty za rezygnację z umowy jest groźbą mającą na celu zmuszenie Cię do kontynuowania umowy przez długie lata, nawet jeśli nie przynosi ona zysków. Stanowi to ograniczenie twoich praw.
Czy Skandia/Vienna Life oddają pieniądze?
Skandia/Vienna Life – rezygnacja z umów UFK tej firmy obarczona jest wysokimi opłatami. Dużo osób uważa, że nie jest w stanie odzyskać opłaty poniesionej przy rezygnacji. Nie jest to prawda. Pieniądze z opłat za rezygnację jak najbardziej można odzyskać. W tym celu najlepiej skorzystać z pomocy Kancelarii Adwokackiej lub Radcowskiej specjalizującej w dochodzeniu roszczeń z Ubezpieczeń na Życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym.
Jak bezpiecznie przejść przez proces rezygnacyjny?
Najbezpieczniej jest przejść proces rezygnacji z umowy z pomocą adwokata lub radcy prawnego , który przenalizuje zapisy Twojej umowy z firmą Skandia (po zmianie nazwy Vienna Life). Wskaże Ci jak skutecznie rozwiązać umowę by nie zamknąć sobie drogi do odzyskania opłaty likwidacyjnej czy zaniżonej wypłaty świadczenia wykupu. Dzięki współpracy ze specjalistą istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że opłata za rezygnację z umowy pobrana przez Viennę Life wróci do Ciebie w całości. Wyegzekwowanie jej wraz z odsetkami stanie się dla Ciebie wyłącznie kwestią czasu.
Do kogo zwrócić się o pomoc przy rezygnacji z ubezpieczenia?
Polisolokaty Skandia – gdzie się z nimi udać? Jeżeli chodzi o firmę Skandia – zerwanie umowy może poprowadzić kancelaria, która zajmuje się właśnie egzekwowaniem wypłat z umów UFK Towarzystw Ubezpieczeniowych. Dzięki temu będzie się miało pewność, że osoba która się tym zajmie będzie miała konkretne doświadczenie, dzięki któremu będzie w stanie ci pomóc. Warto więc zwrócić się do profesjonalistów zajmujących się tym od lat.