test
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Warszawa News:

Licówki w Warszawie: z jakimi kosztami trzeba się liczyć, chcąc sprawić sobie piękny uśmiech?

Marzenie o idealnie ułożonych zębach staje się coraz bardziej powszechnym pragnieniem. Wśród nowoczesnych rozwiązań estetycznych królują licówki obiecujące piękny i odmieniony uśmiech. Jednak przed skokiem na głęboką wodę estetycznej metamorfozy zębów, warto zastanowić się nad jednym z najczęstszych pytań: z jakimi kosztami trzeba się liczyć, chcąc sprawić sobie piękny uśmiech? Sprawdzamy!

Czym są licówki?

Licówki to cienkie płytki porcelany lub kompozytu, które nakłada się na przednie powierzchnie zębów, aby poprawić ich wygląd. Licówki mogą zmienić kolor, kształt, wielkość lub długość zębów, a także zamaskować przebarwienia, ubytki, pęknięcia, diastemy czy krzywe zęby. Licówki są jednym z najpopularniejszych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej, ponieważ pozwalają uzyskać piękny i naturalny uśmiech w krótkim czasie.

Licówki na jedynkach

Jednym z najczęstszych powodów tego, że pacjenci decydują się na licówki, jest chęć poprawy wyglądu przyśrodkowych siekaczy górnych, czyli tzw. jedynek. Są to zęby najbardziej widoczne podczas uśmiechu i mówienia, dlatego mają duży wpływ na estetykę twarzy. Jedynki mogą być nieestetyczne z różnych przyczyn, np. z powodu przebarwień, nierówności, złamań, ubytków, zbyt małej lub dużej wielkości, nieprawidłowego ustawienia lub odstępów między zębami. Licówki na jedynkach pozwalają skorygować te wady i nadać zębom idealny kształt, kolor i połysk.

Licówki na jedynkach mogą być wykonane z porcelany lub kompozytu. Porcelana jest trwalszym i odporniejszym na przebarwienia materiałem, ale wymaga większego szlifowania zębów i jest droższa. Kompozyt jest tańszym i mniej inwazyjnym rozwiązaniem, ale ma krótszą żywotność i może się przebarwiać. Wybór materiału zależy od indywidualnych preferencji i możliwości finansowych pacjenta.

Koszt licówek

Cena licówek w Warszawie zależy od wielu czynników, takich jak: liczba i rodzaj licówek, materiał, z którego są wykonane, stopień trudności zabiegu, renoma i doświadczenie lekarza, lokalizacja i standard kliniki. Średnio, za jedną licówkę porcelanową w Warszawie trzeba zapłacić około 2000 zł, a za jedną licówkę kompozytową około 1000 zł. Oznacza to, że za poprawę wyglądu ośmiu zębów przednich (czterech górnych i czterech dolnych) trzeba liczyć się z kosztem od 8000 zł do 16000 zł. 

Oczywiście, są to tylko orientacyjne ceny, które mogą się różnić w zależności od konkretnej oferty. Dlatego warto porównać cenniki różnych klinik i skorzystać z bezpłatnej konsultacji, na której można poprosić o wycenę zabiegu. Jeśli marzysz o perfekcyjnym uśmiechu, bez wątpienia warto rozważyć licówki. W Warszawie nowoczesne gabinety dentystyczne – np. ta klinika: https://dentalfraternity.pl/licowki/ – oferują bogatą gamę usług z zakresu estetyki dentystycznej, w tym profesjonalne licówki.

Czy licówki są na stałe?

Licówki są uważane za zabieg trwały, ponieważ są mocowane do zębów za pomocą specjalnego kleju i nie można ich łatwo usunąć. Jednak nie są one wieczne i z czasem mogą ulec uszkodzeniu lub zużyciu. Dlatego należy dbać o higienę jamy ustnej, unikać nadmiernego obciążania zębów, np. gryzienia twardych przedmiotów, oraz regularnie odwiedzać stomatologa, aby kontrolować stan licówek. 

Licówki porcelanowe mają zwykle dłuższą żywotność niż kompozytowe i mogą służyć nawet do 20 lat. Licówki kompozytowe natomiast mogą wymagać wymiany już po 5–10 latach. Jeśli licówka ulegnie uszkodzeniu, np. pęknie lub odpadnie, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza, aby ją naprawić lub zastąpić nową.

Jesteś świadkiem interesującego wydarzenia?

Jesteś świadkiem wypadku, pożaru lub innego ważnego wydarzenia? wyślij do nas informacje, zdjęcie przez profil na Facebooku lub na adres email: kontakt@warszawanews.pl

Przeczytaj również

- Reklama -

Najnowsze artykuły

Dlaczego warto wynająć kontener na odpady przed remontem mieszkania w Warszawie?

Remont mieszkania to przedsięwzięcie, które generuje znaczne ilości odpadów budowlanych. Gruz, stare meble, odpady drewniane, metalowe i plastikowe –...
- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -