test
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Na Mazowszu powstanie 5 nowych szpitali tymczasowych. Łącznie przybędzie ok. 900 łóżek covidowych

- Reklama -

Na Mazowszu powstać ma 5 nowych szpitali tymczasowych. Cztery z nich powstaną we współpracy Spółek Skarbu Państwa (PKN ORLEN, ENERGA i Totalizatora Sportowego) oraz Polskiego Banku Rozwoju BGK z Wojewodą Mazowieckim i wskazanymi przez Wojewodę szpitalami patronackimi, a jeden w Warszawie, we współpracy z M.St. Warszawa w budynku tzw. Szpitala Południowego

Cztery szpitale tymczasowe powstaną w Radomiu, Płocku, Ostrołęce, Siedlcach. Stworzenie ich zostanie powierzone Spółką Skarbu Państwa, które mają odpowiadać za część organizacyjną oraz inwestycyjną przedsięwzięcia, we współpracy ze wskazanym przez wojewodę szpitalem. Piąty szpital w Warszawie, powstanie we współpracy z M.St. Warszawa w obiekcie przyszłego Szpitala Południowego.

Chwila jest wyjątkowa i wyzwania także niezwykłe. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w to wyjątkowe dzieło serdecznie zapraszam do zgłoszenia swojej kandydatury do pracy w powstającej placówce. Nadarza się niezwykła okazja do sprawdzenia się w takiej niezwykłej roli zawodowej! – apeluje Wojewoda Mazowiecki.

Lokalizacje szpitali

Szpital tymczasowy w Radomiu powstaje w budowanym pawilonie szpitalnym, przewidzianym na Oddział Rehabilitacji Radomskiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Tytusa Chałubińskiego. W szpitalu ma być zapewnione 100 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym SARS-Cov -2, w tym 20 łóżek respiratorowych.

W Płocku w przeznaczeniem na szpital PN ORLEN udostępnił Centrum Badawczo Rozwojowe. W szpitalu ma być zapewnione 196 łóżek covidowych, w tym 20 łóżek respiratorowych.

Szpital tymczasowy w Ostrołęce powstanie na terenie przyległym do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego we współpracy PKN ORLEN oraz Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. Józefa Psarskiego w Ostrołęce. Ma być to szpital w zabudowie kontenerowej.W szpitalu ma być zapewnione 198 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym wirusem COVID – 19, w tym 20 łóżek respiratorowych.

W Siedlcach powstanie szpital tymczasowy we współpracy BGK oraz Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Siedlcach. Będzie znajdować się w budynku przynależącym do szpitala patronackiego.W szpitalu ma być zapewnione 100 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym wirusem COVID – 19.

W Warszawie wykorzystany do leczenia pacjentów z COVID-19 ma być obiekt, w którym docelowo ma być Szpital Południowy. Szpital tymczasowy ma obejmować nie mniej niż 300 łóżek z przeznaczeniem dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 w tym nie mniej niż 80 miejsc leżących z respiratorem (tzw. łóżek respiratorowych).

- Reklama -

Jesteś świadkiem interesującego wydarzenia?

Jesteś świadkiem wypadku, pożaru lub innego ważnego wydarzenia? wyślij do nas informacje, zdjęcie przez profil na Facebooku lub na adres email: kontakt@ycw.pl

Przeczytaj również

- Reklama -
- Reklama -

Najnowsze artykuły

Okulary dla dziecka — na co zwrócić uwagę?

Twoja pociecha potrzebuje okularów korekcyjnych lub przeciwsłonecznych? Jeśli nie wiesz, na co zwrócić uwagę podczas ich wybierania, nasz artykuł...
- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -